Dámska trekingová bunda – na čo sa treba zamerať?

Slovensko

Popri vhodne zvolených topánkach je dámska trekingová bunda najdôležitejším prvkom vybavenia do hôr. Akú si treba vybrať na jar a leto, akú na jeseň a zimu? Čím sa riadiť pri výbere dámskej trekingovej bundy? Prezradíme Vám.

Dámska trekingová bunda – základ vybavenia na horskú výpravu

Keď chcete ísť do hôr, musíte byť pripravení na každé počasie. Bez ohľadu na ročné obdobie sa počasie v horách diametrálne mení a na trase môžete čeliť tak silnému, nárazovému vetru, ako aj intenzívnemu dažďu či sneženiu. Kvôli pohodliu si treba na každú výpravu vziať trekingovú bundu, ktorá účinne chráni pred premočením a stratou tepla a zároveň efektívne odvedie pot.

Dámska trekingová bunda plní dôležitú funkciu izolácie od vonkajších podmienok. Bráni tomu, aby voda prenikla cez oblečenie a tiež zaručuje ochranu pred chladom. Ak sa v nej však máte cítiť pohodlne, musíte si ju správne vybrať.

Ako si vybrať dámsku trekingovú bundu? Na tieto veci je potrebné sa zamerať pri nákupe

Kým si vyberieme obľúbenú farbu a strih, je dobré overiť si zloženie látky a technológie a membrány použité producentom. Práve ony sú zodpovedné za funkčnosť a pohodlné nosenie vrchného odevu. Pri dlhej výprave do hôr hrá významnú rolu aj hmotnosť trekingovej bundy. Musíme ju predsa nosiť mnoho hodín, niekedy na sebe, niekedy v plecniaku. Najdôležitejšie však je, aby bola turistická bunda, ktorú si so sebou berieme do hôr, prispôsobená ročnému obdobiu a očakávanému počasiu. Aká je vhodná na zimu a aká na leto?

Dámska trekingová bunda

Dámska zimná trekingová bunda – akú si vybrať?

Dámska zimná trekingová bunda má poskytnúť účinnú ochranu pred chladom, vetrom, dažďom a snehom, zároveň má odvádzať pot. V tomto ročnom období sa zíde vrchný odev na špeciálne úlohy, najlepšie hardshellová trekingová bunda s membránou Gore-tex alebo inou technológiou chrániacou pred prenikaním vody zvonka, umožňujúcou voľné prúdenie vzduchu.

Vodotesná dámska trekingová bunda – dobrá investícia

Dážď v horách nie je žiadnou zriedkavosťou, preto je vodeodolná, solídna dámska trekingová bunda nevyhnutným prvkom horskej výbavy. V zime si vyberte hardshell, na teplejšie dni zas ľahšiu vrchnú vrstvu s hydrofóbnou impregnáciou.

Softshell – ľahká dámska trekingová bunda, ktorú treba mať

Softshell – trekingová bunda chrániaca pred vetrom a miernym dažďom – je must have v šatníku milovníkov horských výprav. Taký model so špeciálnou membránou účinne zadržiava teplo a poskytuje tepelné pohodlie najmä na jar, v lete a počas skorej jesene.

Lokalita: Slovensko