LESMÍR – Prečo vyskúšať turistiku so sprievodcom?

Slovensko

Zažili ste už turistiku v prírode so sprievodcom? Ak áno, určite budete súhlasiť, že takýto zážitok nie je možné porovnať s bežnou prechádzkou v prírode. Vďaka odborníkovi, ktorý vám v prírode robí spoločnosť, dokážete spoznať prírodné úkazy, ktoré by ste si sami nevšimli. S aplikáciou Lesmír – digitálnym sprievodcom môžete jednoducho spoznávať čaro slovenskej divočiny

Lesmír

Tajomstvá slovenskej divočiny 

Množstvo z nás chodí na prechádzku do prírody kvôli oddychu, alebo si vyberáme náročnejšie turistické trasy kvôli športu. Všimli ste si ale niekedy, čo všetko je pri návšteve prírody okolo vás? Na mnohých bežne dostupných miestach možno pozorovať, akým zaujímavým životom žije príroda a jej obyvatelia. Aj známe turistické miesta skrývajú tajný život, ktorý si bežný návštevník bez upozornenia nevšimne. 

Napríklad na turistickom chodníku v Západných Tatrách vás aplikácia Lesmír prevedie teritóriom vlčej svorky. Môžete tu nájsť vlčie stopy, ktoré sa naučíte rozoznávať od psích a dozviete sa veľa o živote vlkov – napríklad akú stratégiu vlky používajú pri love, ako sa dorozumievajú, a aj to, že vlčie svorky sú veľmi podobné ľudským rodinám. V Bratislave vás Lesmír naučí spoznávať vtáčiky podľa spevu a vzhľadu. V Tichej doline zase objavíte, ako sa o seba postaral les niekoľko rokov po prírodnej kalamite. 

Lesmír

Digitálny sprievodca Lesmír

Lesmír je mobilná aplikácia, ktorá slúži ako digitálny sprievodca slovenskou prírodou. Aplikácia obsahuje turistické trasy v rôznych častiach Slovenska s podrobným popisom – od informácii o mieste, dĺžke až po časovú a fyzickú náročnosť. Hlavným cieľom aplikácie je vzdelávanie ľudí o prírodných krásach našej krajiny.

Práve preto je stiahnutie a používanie mobilnej aplikácie Lesmír zadarmo. Po ceste turistickým chodníkom aplikácia sníma vašu polohu a zvukovou notifikáciou vás upozorní na zaujímavé miesta, ktoré by ste si mali všimnúť. Následne vám zobrazí krátke video s odborníkom na danú tému. 

Prečo vyskúšať turistiku so sprievodcom?

Zmyslom sprievodcovstva, aj toho digitálneho, je poskytnúť návštevníkom v prírode zážitok, vďaka ktorému lepšie spoznajú a pochopia, ako naša príroda funguje. Vyskúšajte to. Po podobnom výlete si uvedomíte, koľko unikátnych vecí ste si doteraz nevšimli.

Lesmír

Lokalita Slovensko
Hrebienok
Vysoké Tatry Hrebienok
Malinô Brdo
Veľká Fatra Malinô Brdo
Snowparadise Veľká Rača
Kysuce Snowparadise Veľká Rača