Hory Doly – turistika s príbehmi pre deti

Slovensko

Ste nadšený turista, ktorému deti skomplikovali radosť z túry? Alebo rodič, ktorý výletmi chce upevniť vzťahy, no nevie sa dočkať uznania? Nová aplikácia Hory Doly by vám mohla pomôcť!

Aplikácia Hory Doly
Aplikácia Hory Doly

Čerstvo vydaná aplikácia totiž rieši nie jeden, no hneď dva problémy turistiky s deťmi – ich nudu na kopci a plánovanie dopredu. Pomocou spríbehovania rôznych turistických trás na Slovensku sa Hory Doly snažia vzbudiť u detí záujem o pobyt v prírode, a zároveň vytvoriť nezabudnuteľné spomienky vďaka rôznym aktivitám a šifrám na danej trase. Okrem toho však poskytuje rodičom i rôznu zmes nástrojov na naplánovanie tejto dobrodružnej túry – vrátane mapy, zoznamu na zbalenie, podrobných informácií o trase, či ideálnych podmienok pre jej využitie.

Aplikácia Hory Doly
Aplikácia Hory Doly

Aplikácia je projektom dvoch stredoškolákov, ktorí odmalička vnímali problém s nudou na túrach. Cieľom projektu je pre nich spríjemniť spoločné strávené chvíle v rodine pre všetkých jej členov, ako i zvýšiť povedomie o rôznych menej známych slovenských trasách a mýtoch k ním sa viažucim.

Aplikácia Hory Doly

Tento projekt je zatiaľ len v testovacej fáze, no aplikácia je už teraz dostupná na stránke www.hory-doly.sk, kde sa momentálne dá zadarmo získať prvý príbeh o démonovi zvanom Poludnica, i podporiť vývoj celého projektu. Na stránke sa taktiež dajú navrhnúť kopce, ktoré by mali byť spríbehované, či zohnať kontakt na autorov, ktorí veľmi radi zodpovedia akékoľvek otázky o projekte.

Nakoniec je ale samozrejme nutné dodať, že okrem finančnej podpory sa v tejto fáze projektu oceňuje aj každé zdieľanie, či recenzia.


Lokalita Slovensko
Rakytov
Veľká Fatra Rakytov
Chata pod Soliskom
Vysoké Tatry Chata pod Soliskom