5 tipov na najlepší paddleboarding v Česku

Česko

Hoci paddleboarding patrí medzi najnovšie trendy v letných športoch, v rámci posledných pár rokov si získal mnoho nadšencov po celom svete. Či už ste nováčikovia alebo ostrieľaní paddleboardisti, náš výber najlepších miest vás určite nesklame!

5 tipov na najlepší paddleboarding v Česku

Paddleboard je v podstate taká kombinácia kajaku a surfu, a aj keď u mnohých zarytých vodákov tento šport skôr vzbudzuje úsmevy, skrýva niekoľko výhod. Pádlovanie ponúka niekoľko rôznych polôh a možností, tento šport je v podstate pre každého – nehľadiac na vekovú kategóriu či fyzickú kondíciu. V rámci pádlovania trénujete balans a spevnením stredu tela zároveň posilňujete celú jeho os. Paddleboard je veľmi ľahký, nafúknuť ho môžete takmer pri každej vodnej hladine a po vyfúknutí je možné jeho zloženie do batoha. Vytipovali sme pre vás 5 zaujímavých miest, kam sa s týmto športom môžete vydať s vidinou parádneho zážitku.

Vodná nádrž Džbán

krásne čistá počas celého roka. Ak paddleboard nevlastníte, môžete si ho požičať priamo na kúpalisku Džbán, ktoré okrem iného ponúka občerstvenie, prezliekarne a peknú pláž nielen na opaľovanie. Ak máte vlastné vybavenie a dostatočne si veríte, je možné nastúpiť aj z druhej pláže na južnej strane, kde je však hlbšia voda.

Priehrada Orlík

Rad skvelých nástupných miest nájdete tiež na členitých brehoch priehrady Orlík. Jej vodná hladina je v celku kľudná, voda čistá a po celom obvode sa nachádza mnoho kempov s kvalitným zázemím a požičovní paddleboardov. Počítajte však skôr s kamenistými brehmi a tak nepodceňujte vhodnú obuv. Ak sa nebudete cítiť na väčšie športové výkony, môžete si užiť peknú prechádzku okolo priehrady.

Vodní nádrž Lipno – foto: frejka

Brnianska priehrada

Všetci zapálení športovci z Brna iste ocenia výbornú základňu v podobe Brnianskej priehrady na rieke Svratka. Vodná plocha s rozlohou 2,59 km2 ponúka nekonečné možnosti, kam na nafukovacej doske vyraziť. Preskúmajte zátoky, osviežte sa v čistej vode a celý deň zakončite pri jednom z mnohých miestnych kioskov.

Vodná nádrž Vranov

Ďalšou zaujímavou lokalitou pre paddleboarding je bezpochyby vodná nádrž Vranov na rieke Dyje v blízkosti mesta Vranov nad Dyjí. Najlepší nástup na hladinu nájdete v kempe Vranovská pláž s piesčitým brehom a postupne sa zvažujúcim dnom. Ak sa vydáte na vranovský paddleboarding, určite si nenechajte ujsť prejazd pod visutou lávkou cez Švajčiarsku zátoku.

Vodná nádrž Lipno

A na koniec jeden overený cieľ všetkých letných výletníkov – vodná nádrž Lipno. Toto najväčšie umelé jazero Českej republiky dosahuje dĺžku až 44 km a v najširšom mieste sú od seba brehy vzdialené takmer 10 km. Určite sa teda nemusíte báť, že by ste sa na vodnú hladinu s ostatnými paddleboardistami nevošli. Urobte si pekný víkend, zbaľte rodinu alebo privezte kamarátov a vydajte sa za týmto obľúbeným športom. Nebudete ľutovať.

Lokalita: Česko