Dinopark Košice

Košice

Videl si niekedy dinosaury v ZOO? V Košickej ZOO ich uvidíš! Okrem rôznych zvierat ťa tu čaká aj DinoPark, kde na vlastné oči uvidíš praveké dinosaury v životnej veľkosti. DinoPark Košice ponúka modely dinosaurov a mnoho atrakcií, ktoré sa každý rok menia.

V ZOO a DinoParku toho veľa uvidíte – postarajú sa vám o zábavu na celý deň. Prehliadka je vhodná pre všetky deti, je bez vekového obmedzenia.

Dinopark Košice
Dinopark Košice

Atrakcie v Dinoparku

Nezľaknite sa sú úplne ako skutočné – veľké dinosaury sa pohybujú a vydávajú autentické zvuky.

Okrem dinosaurov, na teba čaká aj 3D kino ZDARMA, v ktorom ty sám rozhodneš o dobrodružstve kamarátov Dina a Diny. Premieta sa v 11 minútových intervaloch počas celého dňa.

Pre malých bádateľov je tu pripravené paleontologické ihrisko, kde pomocou štetca a lopatky môžu odkryť kostru Tyrannosaura. V pavilóne Cesta do minulosti Zeme spoznáte dobu, v ktorej žili dinosaury. Uvidíte skutočné artefakty zo starohôr.

Ihrisko s preliezkami, náučné tabule, foto-atrakcieobchod so suvenírmi ti spestria návštevu. V areáli sa nachádza bezplatné WC.

Dinopark Košice
Dinopark Košice

Občerstvenie v Dinoparku Košice

V areáli DinoParku hneď pri vchode sa môžete občerstviť v DinoGrile, kde si každý príde na svoje. Na ceste po náučnom chodníku natrafíte aj na Dinocafé a zmrzlinu.

V samotnej ZOO taktiež nájdete mnoho stánkov a bufetov s občerstvením. Okrem toho sú po zoologickej rozmiestnené aj fontánky s pitnou vodou.

Dinopark Košice
Dinopark Košice

Vstupné a otváracia doba

Aktuálny cenník nájdete tu. Samostatný vstup do DinoParku nie je možný, je nutné mať zakúpenú vstupenku aj do ZOO. Najvýhodnejší je kombinovaný vstup s prehliadkou ZOO a DinoParku.

Otváracia doba je rovnaká ako pre ZOO Košice. Okrem zimných mesiacov máva otvorené denne. Pre aktuálne otváracie hodiny kliknite tu.

Parkovanie a verejná doprava

Zaparkovať odporúčame na veľkom parkovisku, pri hlavnom vchode do ZOO Košice. Ak máš v pláne cestovať MHD, linka 29 ťa privezie až k ZOO. Vystúpiš na konečnej zastávke Zoologická záhrada.

Pozri si virtuálnu prehliadku

autor: Alica, foto: FB Dinopak Košice


Lokalita Košice
Náročnosť ľahká
Prístupový bod ZOO Košice