Kam by ste si mali zaletieť z Košíc?

Slovensko

Zažívate práve ten pocit, keď jednoducho chcete niekam odletieť, a ideálne hneď? Alebo máte len voľný víkend a premýšľate nad tým, že by ste si urobili príjemný výlet, či už s kamarátmi alebo osamote? V oboch prípadoch vám poradíme, kam môžete letieť priamo z Košíc, a prečo by ste si túto príležitosť nemali nechať ujsť.

Lety z Košíc

Preskúmajte Londýn

Od moderného London Eye až po historický Tower of London, toto mesto ponúka toľko zaujímavých a historicky bohatých aktivít, že by ste si naň mali vyhradiť naozaj dostatok času. V Londýne je tiež veľa miest vhodných pre deti. Zoznámte sa s podvodnými tvormi v londýnskom akváriu SEA LIFE alebo preskúmajte Science Museum, interaktívne centrum vedy a techniky v Londýne. Dospelí aj deti tiež ocenia Natural History Museum, kde si môžete pozrieť kostry dinosaurov v nádherných historických priestoroch, alebo Warner Bros Studios s možnosťou pozrieť sa zblízka na to, ako sa natáčal Harry Potter.

Môžete tiež navštíviť kráľovnú v Buckinghamskom paláci alebo sa dokonale odfotiť s Big Benom, len jedným z mnohých ikonických miest, kam sa v Londýne oplatí vydať. Nezabúdajte ani na Trafalgar Square, nákupy na Oxford street, či poobednú prechádzku v Hyde parku. Najlepšie na tom všetkom je, že mnohé londýnske pamiatky môžete navštíviť zadarmo. Stačia vám teda letenky https://www.esky.sk/letenky/ci/ksc/0/0/kosice, ubytovanie, a zvyšok vášho rozpočtu môžete minúť na skvelé jedlo a suveníry.

Lety z Košíc

Objavte Düsseldorf

Düsseldorf má dostatok atrakcií a aktivít na vyplnenie niekoľkých dní. Je však tiež ideálnym miestom na predĺžený víkend. Za vašu pozornosť stojí rozhodne Altstadt (Staré mesto) s výhľadom na Rýn, kde nájdete množstvo obchodov, ale tiež najdlhší bar na svete, ktorý je obľúbeným miestom miestnych obyvateľov aj turistov. Námestie Marktplatz má krásnu architektúru opradenú históriou. V Altstadte sa nachádzajú aj najlepšie múzeá Düsseldorfu a najkrajšie kostoly. Prechádzka po centre mesta tak turistom sľubuje nádherné skvosty na každom kroku.

Rýn je záchranným lanom Düsseldorfu, a preto žiadny výlet do tohto mesta nemožno považovať za úplný bez toho, aby ste v tejto pokojnej časti mesta nestrávili nejaký čas. Nábrežie Rýna je ideálnym miestom na prechádzku alebo vyhrievanie sa na slnku pri posedení na jednej z mnohých lavičiek, ktoré ponúkajú prekrásny výhľad na rieku. Tí nadšenejší sa môžu bicyklovať po hrádzi alebo sa plaviť po rieke a užiť si pamiatky mesta z inej perspektívy. Jednou z tých najzaujímavejších budov, ktoré tu môžete vidieť je pravdepodobne Rheinturm, ikona Dusseldorfu a pýcha panorámy mesta. Táto 240,5 metrov vysoká telekomunikačná veža ponúka nádherný výhľad na mesto na kilometre ďaleko od vyhliadkovej plošiny. Ďalší deň môžete stráviť napríklad v Medienhafen. Je to historický prístav v Düsseldorfe, ktorý sa obliekol do nového šatu, a stal sa najmodernejšou časťou mesta, pričom si zachoval svoj starosvetský šarm. Môže sa pochváliť futuristickou architektúrou, radmi nočných klubov a najlepšími reštauráciami v meste. Turisti, ktorí chcú zažiť Düsseldorf ako domáci, musia tiež navštíviť jeden z mnohých farmárskych trhov v meste. Tieto trhy ponúkajú čerstvú zeleninu a ovocie priamo z farmy, ako aj mäso, hydinu, vajcia, syry a sortiment ďalších atraktívnych produktov. Zvyšok voľného času môžete stráviť napríklad v parkoch Nordpark alebo Hofgarten, či na zámku Benrath. Tento barokový palác z polovice 18. storočia je jednou z najkrajších pamiatok v Düsseldorfe. Palác je posadený v srdci rozľahlej záhrady posiatej sochami a radmi stromov.

„Straťte sa“ vo Varšave

Hlavné mesto Poľska, Varšava, je pulzujúcim srdcom krajiny. Bolo to posledné sídlo poľskej kráľovskej rodiny a miesto, kde sa v roku 1944 odohralo povstanie. V súčasnosti je intelektuálnym centrom Poľska, ako aj eklektickým a pulzujúcim kultúrnym priestorom, ktorý priťahuje nové podniky a zároveň sa drží svojej dôležitej minulosti. Či už máte radi históriu, klasickú hudbu, súčasné umenie alebo ste fanúšikom fitness, Varšava vám určite ponúkne niečo, čo sa vám bude páčiť.

Ak budete vo Varšave, prejdite sa po Trakt Królewski (kráľovskej ceste), ktorá je nepochybne najkrajšou časťou mesta. Zahŕňa päť spojovacích ulíc, na ktorých sa nachádza množstvo kultúrnych budov a pamiatok. Začína na okraji Starého Mesta a tiahne sa viac ako kilometer. Po prehliadke Starého Mesta zapísaného na zozname UNESCO sa vydajte po ulici Krakowskie Przedmieście, kde si pozrite kampus Varšavskej univerzity, Kostol sv. Anny, pamätník Mikuláša Koperníka a Poľskú akadémiu vied. Potom prejdite na honosnú ulicu Nowy Świat, kde nájdete skvelé bary a kaviarne, pozrite si Námestie troch krížov s kostolom sv. Alexandra, a skončite v slávnom Kráľovskom parku Łazienki.

Lety z Košíc

Ak ste fanúšikom histórie, nesmiete obísť Múzeum Varšavského povstania, ktoré prezentuje históriu povstania v roku 1944. To bolo kľúčové pre vývoj a koniec druhej svetovej vojny. Je povinnosťou pre každého, kto sa zaujíma o svetové dejiny a vojenské štúdiá. Bol vytvorený podľa vzoru Múzea pamätníka holokaustu vo Washingtone, D.C. a využíva multimediálny dizajn, aby napodobnil atmosféru povstania. Môžete si pozrieť vojenské bunkre, ale aj prečítať si úryvky z vtedajších novín.

Vyberte sa kamkoľvek

Ak vás Varšava, Düsseldorf ani Londýn nezaujali, nevadí. Dobrou správou je, že pokiaľ máte viac času, môžete z Košíc letieť prakticky kamkoľvek budete chcieť. Pokiaľ vám nevadí jeden prestup, môžete si napríklad z Košíc s prestupom vo Viedni zaletieť na predĺžený víkend pokojne aj do romantického Paríža https://www.esky.sk/letenky/0/0/ci/par/pariz


Lokalita Slovensko