Korzo Zálesie

Senec

Vyhľadávate romantické miesta na západnom Slovensku? Tento výlet si určite užijete aj s deťmi. Korzo Zálesie je unikátne relaxačné a vzdelávacie miesto v blízkom okolí Bratislavy. Celá drevená promenáda je ako stvorená na vypnutie a oddych v lone pokojnej prírody. Korzo vzniklo ako oddychová zóna pre vodákov, cyklistov a peších turistov, ktorá citlivo prepája prírodu s oddychom pre všetkých.

Korzo sa nachádza na nábreží Malého Dunaja medzi Ivankou pri Dunaji a Malinovom, neďaleko obce Zálesie.

Korzo Zálesie
foto: Župa BA

Zaujímavosti, oddychová promenáda, rozhľadňa

Návštevníci si tu môžu vychutnať asi 100 m dlhú oddychovú promenádu, ktorej časť sa nachádza na drevenom móle, nad vodnou hladinou. Určite neprehliadnete aj malú vyhliadkovú vežu Záleský maják.

Priamo na rozhľadni nájdu malí aj veľkí zvedavci veľa zaujímavých informácií o miestnej flóre a faune, keďže Malý Dunaj je náš malý „amazonský prales“.

Korzo Zálesie
foto: Župa BA

Korzo Zálesie má bezbariérový prístup, aj prístavisko pre lode

Celé korzo spolu s mólom je bezbariérové. Určené hlavne pre rodiny s deťmi, seniorov a hlavne pre všetkých, ktorí milujú romantické zákutia v okolí Bratislavy. Korzo Zálesie funguje tiež ako prístavisko pre vodákov. Sú tu vybudované výstupiská a móla na ukotvenie lodí.

Lavičky a oddychová zóna

Priamo pred vstupom sa nachádza niekoľko krytých turistických prístreškov. Vybudovali tu aj malý amfiteáter, kde si tiež môžete oddýchnuť a posedieť. Pravdepodobne bude slúžiť ako miesto pre organizovanie kultúrnych podujatí. Zoznam pripravovaných podujatí nájdete na Facebooku Korzo Zálesie.

Korzo Zálesie
foto: Župa BA

Ako sa sem dostať?

Obec Zálesie sa nachádza približne 18 km od Bratislavy. Korzo Zálesie nájdete neďaleko obce na brehu Malého Dunaja. Vstup je z ulice Malinovská.

Parkovanie a verejná doprava

Vzhľadom na vysoký záujem návštevníkov je parkovacia kapacita momentálne nedostatočná. Návštevníci parkujú popri asfaltovej ceste na ulici Malinovská. Najbližšia autobusová zastávka Zálesie, RD sa nachádza priamo pred vstupom na promenádu.

Kam v okolí?

Odporúčame tiež navštíviť Vodný mlyn v Jelke, Rozhľadňu Hniezdo, Cyklotrasu Bernolákovo – Nová Dedinka.

foto: FB Korzo Zálesie, Michal Zajaček, Matys Rózsa, ŽupaBA VUCBA


Dĺžka:
1 km
Čas:
2 hod
Lokalita Senec
Náročnosť ľahká
Prístupový bod Zálesie, Malinovo
Trasa Zálesie - Korzo Zálesie a späť