Pedal Planet

Vysoké Tatry

Ako vyzerá raj všetkých motoristov? Presne ako Pedal Planet vo Vysokých Tatrách. Múzeum šliapacích autíčok v Novej Polianke patrí medzi jednu z najväčších zbierok na svete.

Zabavia sa malí aj veľkí

V múzeu nájdete viac ako 120 výnimočných exponátov šliapadiel od výrobcov z celého sveta. Zbierka má všetky typy autíčok od retro kolekcie, kde nájdete napríklad moskvič či VW Chrobáka, cez luxusné značky ako Rolls Royce až po športové autá.

Z dotykových tabletov pri exponátoch sa dozviete podrobnosti a zaujímavosti o jednotlivých autách.

Pedal Planet
foto: Pedal Planet

Atrakcie pre deti v Pedal Planet

V sekcii Garáž je pre deti pripravený chopper kolotoč, na ktorom si užijú zábavnú jazdu. Pod animovanou hviezdnou oblohou nájdu lietadlá a rakety. A na jednej pohyblivej rakete môžu dvaja malý kozmonauti zažiť vesmírny let.

V sekcii Formule 1 je fotokútik, kde sa premeníte na pretekára garáže Ferrari.

Prehliadka aj z pohodia domova

Prehliadku si môže vychutnať každý nadšenec áut aj z pohodlia svojho gauča. Vo virtuálnom múzeu si prezriete rôzne modely autíčok a dozviete sa o nich zaujímavé informácie. Vďaka 3D priestoru s 360° pokrytím uvidíte exponáty v plnej kráse.

Vybrať si môžete 3 alebo 24-hodinový vstup. Po online zaplatení vstupného obdržíte kód, ktorým sa prihlásite do prehliadky. Doba vášho vstupu začne plynúť prvým prihlásením. Prehliadku môžete sledovať na max. dvoch ľubovoľných zariadeniach, pričom systém je kompaktný aj s okuliarmi oculus.

Pedal Planet
foto: Pedal Planet

Cenník a otváracia doba

Pedal Planet má zvýhodnené ceny pre deti, študentov, dôchodcov a ZŤP. Zakúpiť si môžete aj rodinný vstup v rôznych kombináciách. Pre aktuálny cenník kliknite tu.

Galéria Pedal Planet je otvorená počas celého roka každý víkend a špeciálne počas sviatkov. Cez letné prázdniny máva otvorené denne. Ako je dnes otvorené nájdete na webe prevádzkovateľa.

Parkovanie a verejná doprava

Bezplatné parkovanie v Novej Polianke, priamo pred budovou Galéria Tatry. Železničná zastávka tatranskej električky Nová Polianka je vzdialená 500 m od vstupu do galérie.

autor: Alica, foto: Pedal Planet


Lokalita Vysoké Tatry
Náročnosť Ľahká
Prístupový bod Nová Polianka