Rozhľadňa Púchovskej doliny

Považie

Rozhľadňa Púchovskej doliny, alebo tiež na Tlstej hore ( 651 m n.m.) je veľmi dobre dostupná cez náučný chodník Tri skaly z obce Dohňany. Vyhliadku nazývajú tiež Rozhľadňa Dohňany, alebo Rozhľadňa Zubák.

Výlet začneme v obci Dohňany pri obecnom úrade a postupne prejdeme Lazovskú skalu, Čertovu skalu, Rozhľadňu na Tlstej hore a Skalu Vieska.

Trasa je vhodná pre peších turistov, cyklistov aj bežkárov, a keď budete sledovať značky chodníka, vrátite sa späť na rovnaké miesto.

Autorom rozhľadne je Antonín Závada z Valašského Meziříčí, má výšku úctyhodných 21,5 metra a tvar valašského klobúka.

Najúchvatnejší výhľad z rozhľadne sa vám naskytne z najvyššieho poschodia. Vidieť odtiaľto môžeme Javorníky, Kysucké vrchy, Malú Fatru, Martinské Hole, Strážovské vrchy, Súľovské vrchy, mesto Púchov a obec Dohňany.

Ako sa sem dostať?

Rozhľadňa Púchovskej doliny sa nachádza nad obcou Dohňany. Vedie sem zelený náučný chodník Tri skaly, ktorý začína v obci Dohňany neďaleko žel. zastávky. Dohňany sa nachádzajú približne 5 km od Púchova.

Trasa:

Odporúčame prejsť celý úsek náučného chodníka: Dohňany, Obecný úrad – Lazovská skala – Čertova skala – Rozhľadňa Tlstá hora – Dlhá lúka – Skala Vieska – Dohňany, Obecný úrad. (čas chôdze 4:30, prevýšenie 376 m)

Parkovanie:

V Dohňanoch pred kultúrnym domom, potravinami a tiež pred vlakovou zastávkou. Alebo v Dohňanoch, lokalita Lazisko na konečnej autobusu.

Verejná doprava:

Najbližšia zastávka železnice – Dohňany. Najbližšia autobusová zastávka sa nachádza pred Obecným úradom, pod názvom Dohňany, OcÚ.

Kam v okolí?

Navštívte Hrada Lednica, Hrad Vršatec.

Údaje o čase dĺžke a prevýšení sú len informatívne. Namerali sme ich na trase Dohňany, Obecný úrad – Lazovská skala – Čertova skala – Rozhľadňa Tlstá hora – Dlhá lúka – Skala Vieska – Dohňany, Obecný úrad.

Za fotky ďakujeme: Lenka Gáborová

Zľavy na pobyty na Slovensku


Dĺžka:13 km Čas:5 hod Stúpanie:376 m Klesanie:376 m Lokalita: Považie Náročnosť: stredná Prístupový
bod:
Dohňany
Trasa: Dohňany, Obecný úrad - Lazovská skala - Čertova skala - Rozhľadňa Tlstá hora - Dlhá lúka - Skala Vieska - Dohňany, Obecný úrad. Občerstvenie: Reštaurácia Pri lipe