Tricklandia

Vysoké Tatry

Vedeli ste, že Vysoké Tatry ukrývajú zázračné miesto, kde ožívajú slovenské povesti, rozprávky a starodávne hrady? Tricklandia v Starom Smokovci vás vtiahne do tohto sveta optických ilúzií a trikov. Nájdete tu 24 jedinečných atrakcií a najkrajšie zrkadlové bludisko v strednej Európe, kde si môžete spraviť úžasné fotky, ktoré ohromia každého. Cenník, fotky a vstupenky nájdete dole v článku.

Tricklandia
foto: Tricklandia

Tricklandii sa stratíte v čarovnom zrkadlovom lese plnom farieb a svetiel. Vstúpite do nekonečnej knižnice, ktorá nemá začiatok a ani koniec. Odfotíte sa vo vešteckej guli strašidelnej čarodejnice, alebo v obrej knihe. A keď vstúpite do obrátenej komnaty, budete sa cítiť ako astronauti, pretože tu gravitácia neexistuje.

Tricklandia je najzábavnejšia galéria na Slovensku. Autormi sú dvaja Slováci – Marián Bizub a Marián Aštáry, ktorí majú vo svojom portfóliu aj ďalšiu nevšednú výstavu, a to digitálnu galériu v Tatranskej Polianke.

Tricklandia
foto: Tricklandia

Čo je trik-art ?

Trik-art je umenie, ktoré využíva vizuálne klamy, vďaka čomu vyzerajú kreslené obrazy ako skutočné. Dvojrozmerné kresby oklamú vaše vnímanie, a preto nič nie je také, ako sa na prvý pohľad zdá. V Tricklandii je 30 trik-artových obrazov a antigravitačné miestnosti, ktoré vám zamotajú hlavu.

Základné informácie

  • Pred návštevou je potrebná rezervácia vstupu.
  • Nezabudnite si zobrať vlastné fotoaparáty alebo smartfóny.
  • Prehliadka trvá približne 60 – 90 minút.
  • Priestory NIE SÚ bezbariérové, preto sa vo vnútri nepohnete ani s kočíkom.
  • Zvieratá majú do priestorov vstup zakázaný.

Cenník a otváracie hodiny

Ceny vstupného sa odlišujú podľa osoby návštevníka. Aktuálny cenník nájdete na stránke prevádzkovateľa, kde si zároveň môžete spraviť rezerváciu vstupu. Nájdete tam aj aktuálne otváracie hodiny, ktoré sa menia podľa sezóny.

Parkovanie a verejná doprava

Tricklandia sa nachádza v Starom Smokovci vo Vysokých Tatrách. Naproti Tricklandii je platené parkovisko, na ktorom môžete nechať svoje auto.

Ak cestujete verejnou dopravou, vystúpte na železničnej, alebo autobusovej stanici Starý Smokovec, ktorá je od Tricklandie vzdialená iba 3 minúty pešej chôdze.

autor: Alica, foto: Tricklandia


Lokalita Vysoké Tatry
Náročnosť ľahká
Prístupový bod Starý Smokovec