Zraková pyramída

Súľovské vrchy

Na podnet rozhodnutia mestského zastupiteľstva bola Zraková pyramída demontovaná 19.5.2020. Obec sa rozhodla nepredĺžiť správu objektu.

Zraková pyramída nad obcou Súľov je dielo výtvarníka Juraja Gábora, ktoré bolo súčasťou jeho sólovej výstavy s názvom Dívka před domem.

Atrakcia má dĺžku 18 metrov a bola dokončená v novembri 2015 na kopci nad obcou Súľov. Odkiaľ je nádherný výhľad na Súľovské vrchy.

Vznikla vyhliadka, do ktorej keď návštevník vstúpi, stáva sa jej súčasťou a zároveň pri pohľade von sa zobrazí portrét vždy inej krajiny, na ktorú je zraková pyramída otočená.

Zraková pyramída v Súľove tiež slúži ako turistický prístrešok, kde si návštevník môže oddýchnuť, alebo sa ukryť pred nepriaznivým počasím.

Vedľa sa nachádza ohnisko a je odtiaľto jedinečný panoramatický výhľad na Súľovské skaly. Lokalita svojou polohou a umiestnením je vhodná pre všetky vekové kategórie, aj pre rodinné prechádzky.

Ako sa sem dostať?

Trasa začína na hlavnom námestí v obci Súľov oproti Jednote, kde sa nachádza parkovisko.

Najlepší prístup ku zrakovej pyramíde je z centra obce Súľov po modrej značke smerom na Roháčske sedlo.

Približne po 10 minútach chôdze sa od modrej značky odpojíte, odbočíte doprava na poľnú cestu, ktorá vedie do kopca a prídete rovno pod vyhliadku.

Parkovanie:

Platené parkovisko pred Základnou školou v Súľove.

Verejná doprava:

Autobusom z Bytče, vystúpite na zastávke Súľov-Hradná,ZŠ.

Kam v okolí?

V blízkosti odporúčame navštíviť Náučný chodník Súľovské skaly.

Údaje o čase, dĺžke a prevýšení sú len informatívne. Namerali sme ich na trase Súľov, parkovisko, ZŠ – Zraková pyramída a späť.

Zľavy na pobyty na Slovensku
Dĺžka:2 km Čas:2 hod Stúpanie:110 m Klesanie:110 m Lokalita: Súľovské vrchy Náročnosť: ľahká Prístupový
bod:
obec Súľov
Turistická
značka:
modrá
Trasa: Súľov, parkovisko, ZŠ - Zraková pyramída a späť Občerstvenie: Koliba pod skalami