Cyklotrasa Bernolákovo – Nová Dedinka

Senec

Bernolákovo – Nová Dedinka sú prepojené novým asflatovým chodníkom. Nová cyklotrasa vedie tichým prostredím, prevažne popri toku Čierna voda. Je vhodná na jazdu na bicykli, kolobežke, alebo korčuliach. Jej súčasťou je náučný prírodopisný chodník Čierna voda. Nachádzajú sa tu celkovo 3 oddychové miesta s lavičkami. Majte oči na stopkách a sledujte vo vode napríklad labute, kačky, volavky, nutriu, alebo korytnačky. Spoznajte upravené cyklotrasy v okolí Senca vhodné aj pre deti.

V Bernolákove a Novej Dedinke vybudovali pre deti detské ihrisko a pieskovisko. Celkovo tvorí chodník 11 informačných tabúľ a návštevníci sa tak dozvedia viac o flóre a faune v tejto lokalite. Tiež o vzácnych druhoch rastlín a drevín, ktoré sa tu vyskytujú.

Cyklotrasa Bernolákovo – Nová Dedinka je súčasťou Seneckej cyklomagistrály. Nadväzuje na už existujúcu trasu medzi Bernolákovom a Ivankou pri Dunaji, z Bernolákova je navyše napojená do Pezinka.

Cyklotrasa Bernolákovo - Nová Dedinka
Cyklotrasa Bernolákovo – Nová Dedinka

Oddychové miesta a začiatok cyklotrasy v Bernolákove

Po ceste si môžete oddýchnuť na niektorej z lavičiek, ktoré sú na trase rozmiestnené v ideálnych rozostupoch, priamo pri vode a chodníku. Cyklotrasa začína v centre Bernolákova, pokračuje okrajom obytnej zóny až do Novej Dedinky, kde končí pred mostom cez Čiernu vodu.

Navrhovaná lokalita je vhodná pre rodinné výlety. Cyklochodník vedie z väčšej časti mimo cestné komunikácie pokojným a tichým prostredím.

Cyklotrasa Bernolákovo – Nová Dedinka. Ako sa sem dostať?

Chodník začína v Bernolákove neďaleko Hostinca u Jadroňa na Trnavskej ulici. V Novej Dedinke cyklochodník končí na Nábreží Čiernej Vody.

Cyklotrasa Bernolákovo - Nová Dedinka
Cyklotrasa Bernolákovo – Nová Dedinka

Verejná doprava

Železničná stanica v Bernolákove je vzdialená od cykotrasy približne 100 metrov. Neďaleko Novej Dedinky môžete použiť žel. zastávku Veľký Biel.

Kam v okolí?

Navštívte rodinné Korzo Zálesie, ktorá sa nachádza na brehu Malého Dunaja, približne 7 km od Bernolákova. Odporúčame navštíviť Rozhľadňu hniezdo, bobrí hrad v Malinove, Vodný kolový mlyn v Jelke a tiež cyklotrasy Senec Pezinok, Bratislava – Senec. Sledujte ďalšie cyklotrasy v lokalite Senec.

Údaje o čase, dĺžke a prevýšení sú len informatívne. Namerali sme ich na cyklotrase z Bernolákova do Novej Dedinky a späť.

Zľavy na pobyty na Slovensku
Dĺžka:8 km Čas:1 hod Stúpanie:6 m Klesanie:6 m Lokalita: Senec Náročnosť: ľahká Prístupový
bod:
Bernolákovo, Nová Dedinka
Trasa: Bernolákovo - Nová Dedinka a späť Občerstvenie: Reštaurácia Viktória Hostinec U Zola Kamenný dvor