Bytčianska výhľadňa

Bytča

Bytčianska výhľadňa bola oficiálne uvedená do prevádzky 18.11.2020. Rozhľadňa sa nachádza nad mestom Bytča, v mestskej časti Bytča – Hrabové. Aktuálne je otvorená a môžete smelo vstúpiť.

Priamo na vyhliadku vás navedie nový Náučný chodník – Za krásami bytčianskej prírody, ktorý ponúka návštevníkom prírodnú a vzdelávaciu prechádzku.

Bytčianska výhľadňa

Zaujímavosti:

Rozhľadňu podobného konštrukčného typu len tak ľahko nenájdete. Architektonicky a konštrukčne je riešená netypicky. Má tvar hojdacieho zariadenia, čo upozorňuje na to, že všetko má dva konce. Na protiklad nestálosti a rovnováhy, napríklad v prírode.

Toto miesto hravosť absolútne ponúka a s deťmi doslova ožije. Tiež si tu môžete s partiou, alebo s turistami vyskúšať spoločnú hru, kde bude treba v hojdaní spolupracovať.

Výhľady:

Tie sú na tomto mieste naozaj nezvyčajné a v každom ročnom období úchvatné. Môžeme pozorovať Chránenú krajinnú lokalitu Strážovské vrchy, Súľovské skaly a za dobrého počasia aj Javorníky.

Samozrejme, dobre rozoznáme mesto Bytča s jeho kultúrnymi pamiatkami. Za zmienku stojí napríklad Sobášny palác v Bytči, alebo Synagóga Bytča.

Bytčianska výhľadňa

Ako sa dostať na Rozhľadňu v Bytči?

Trasa spolu s Náučným chodníkom je vhodná pre všetky generácie. Cestu na rozhľadu začíname v mestskej časti Bytča – Hrabové, kde nás najprv navedie modrá turistická značka a ďalej už smerové šípky a trasa náučného chodníka. Smerové tabuľky určite neprehliadnete, označujú smer „Bytčianska výhľadňa“.

Pôjdete po trase: Bytča, Hrabové – Bytčianska výhľadňa. Výstup hore trvá približne 30 minút. Cesta môže byť po daždi premočená a blatistá.

Bytčianska výhľadňa

Parkovanie:

V mestskej časti Bytča – Hrabové sa nachádza len veľmi obmedzené množstvo parkovacích miest. Odporúčame parkovať pred železničnou stanicou v Bytči. Odtiaľto ste hore pri vyhliadke približne za 1 hodinu.

Verejná doprava:

Železničná stanica Bytča a najbližšia autobusová zastávka Bytča, Hrabové – Kultúrny dom.

Súľovské skaly

Kam v okolí?

Navštívte Súľovské skaly, Sobášny palác v Bytči, alebo Hrad Hričov.

Podcast Bytčianska výhľadňa:

Zľavy na pobyty na Slovensku


Dĺžka:2 km Čas:2 hod Stúpanie:105 m Klesanie:105 m Lokalita: Bytča Náročnosť: ľahká Prístupový
bod:
Bytča - Hrabové
Turistická
značka:
modrá
Trasa: Bytča, Hrabové - Bytčianska výhľadňa a späť