Čertova pec

Považský Inovec

Verejnosti voľne prístupná jaskyňa Čertova pec ukrýva jedno veľké tajomstvo. Patrí medzi úplne najstaršie jaskynné osídlenia na Slovensku. Archeologické nálezy potvrdili, že toto miesto obývali lovci už v starej dobe kamennej. Bolo to približne pred 80 000 rokmi.

A ešte jedna zaujímavosť. Jaskyňa je obojstranne priechodná, dlhá 27 metrov, široká 6 metrov a asi 4,5 metra vysoká. Dejiny hovoria, že vznikla eróziou vody, ktorá cez ňu pretekala. A legenda hovorí o tom, že ju vyhĺbili čerti, a tak dostala aj svoje meno – Čertova pec.

Počas prechádzky si spolu s deťmi obzriete aj zvieratká v miestnej zoo a občerstvíte sa v neďalekej reštaurácii – Motorest Čertova pec.

Jaskyňa Čertova pec

Čertova pec je ľahko dostupná

Vzácna jaskyňa Čertova pec sa nachádza približne 2 km od obce Radošina. Presnejšie hneď pri hlavnej ceste, ktorá spája Radošinu a Piešťany.

Z Piešťan od Kolonádového mosta sem vedie modrá turistická značka. Výstup trvá približne 2 hodiny 30 minút.

Parkovanie a verejná doprava

Parkovisko sa nachádza hneď pri motoreste Čertova pec. Odtiaľto prídete pešo k jaskyni asi za 5 minút. Autobusom z Radošiny, alebo z Piešťan, vystúpime na zastávke Radošina, Čertova pec.

Jaskyňa Čertova pec

Kam v okolí?

Približne 30 km od mesta Piešťany navštívte Hrad Tematín, V Považskom Inovci môže byť cieľ výletu Rozhľadňa Marhát, Visiace skaly, alebo Hradisko Valy – Bojná.

Údaje o čase a dĺžke výletu sú len informačné a namerali sme ich na trase Motorest Čertova Pec – Jaskyňa Čertova pec a späť.


Dĺžka:
1 km
Čas:
1 hod
Lokalita Považský Inovec
Náročnosť ľahká
Prístupový bod Radošina
Turistická značka žltá
Trasa Motorest Čertova Pec - Jaskyňa Čertova pec a späť
Občerstvenie Furman Restaurant Motorest Čertova Pec