Gardeon lavička

Turiec

Na Slovensku pre šťastie turistov vznikajú stále nové atrakcie v prírode. Medzi naozaj špeciálne rozhľadne a netradičné hojdačky sme zaradili aj túto nezvyčajnú Gardeon lavičku. Na tomto mieste sa z vás v okamihu stanú malí škriatkovia vo veľkom svete. Neveríte! Nasmerujte vaše kroky do Kláštora pod Znievom. Obria lavička je skvelé oddychové miesto, ideálne pre výlet s deťmi.

Megalavička má výšku 3 m a dĺžku 5 m. Určite chcete poznať jej príbeh. Kto teda vymyslel túto obriu lavičku? Za všetkým hľadajte šéfov firmy Gardeon, sú to bratia Marek a Martin Choleva.

Gardeon lavička
Gardeon lavička – foto: Turisticky.sk

Inšpiráciou pre Martina boli prechádzky s otcom. Keď bol ako malý chlapec, chodievali často práve na toto miesto. Jeho otec žiaľ, pre zdravotné problémy chodiť nemôže a tak si Martin zaumienil postaviť lavičku, ktorá by mu prechádzky s ním pripomínala. Vďaka skvelému nápadu sa stala miestom, kde môžeme relaxovať, pokochať sa výhľadom na okolie, alebo si tu prečítať knihu, či spraviť piknik s priateľmi.

A otázka prečo až taká veľká lavička? Martinova odpoveď: „Na veľký kopec sa predsa hodí veľká lavička. Malú by tu ani nebolo poriadne vidno“ 🙂

Gardeon lavička
Gardeon lavička – foto: Turisticky.sk

Ako sa sem dostať? Gardeon lavička je ľahko dostupná

Gardeon lavička sa nachádza presne tu. Trasa je skutočne veľmi jednoduchá a nenáročná. Z obce Kláštor pod Znievom prejdeme okolo futbalového ihriska a popri potoku pokračujeme stále hore do kopca, megalavičku o chvíľu uvidíte. Dá sa sem prísť aj z obce Slovany, po lesnej ceste popri lese, až napokon prídete ku Gardeon lavičke. Obdive trasy zvládnete približne do 30 min.

Parkovanie a verejná doprava

Najbližšie parkovacie miesto sa nachádza na ulici Hôrky v obci Kláštor pod Znievom, len pár minút od lavičky. Najbližšia autobusová zastávka Kláštor pod Znievom, pošta.

Gardeon lavička
Gardeon lavička – foto: Gardeon

Kam v okolí?

Odskočte si hore do kopca na túto hojdačku, ktorú volajú Hôrdačka. Z lavičky sa vám isto pošťastí dovidieť na Hrad Zniev, na ktorý vedie z Kláštora pod Znievom zelená turistická značka. Z obce Vrícko podniknite túru na Kľak a z obce Jasenovo navštívte vyhliadku Vyšehrad.

Údaje o čase, dĺžke a prevýšení sú len informatívne. Namerali sme ich na trase Kláštor pod Znievom – Gardeon lavička.


Dĺžka:
1 km
Čas:
0:30 hod
Lokalita Turiec
Náročnosť ľahká
Prístupový bod Kláštor pod Znievom
Trasa Kláštor pod Znievom - Gardeon lavička