Kúpele Dudince

Krupina

Mesto Dudince je považované za slovenské mesto s najvyšším počtom slnečných dní v roku. Kombinácia priaznivých klimatických podmienok a liečivej vody položili výborný základ pre vznik kúpeľov. Spoznajte Kúpele Dudince.

Kúpele v Dudinciach môžeme označiť ako jedny z našich najmladších kúpeľov. Prvý kúpeľ bol v Dudinciach postavený na začiatku 20. storočia. Práve toto obdobie môžeme považovať za oficiálny vznik dudinských kúpeľov. 

Areál kúpeľov je parkovej úpravy a postupne prechádza do lesoparku. V Dudinciach sa môžete prejsť po Kúpeľnom chodníku zdravia až smerom k vzácnym Rímskym kúpeľom, načerpať energiu v lesoparku Búroš, či preskúmať Náučný chodník Dudinské travertíny.

Kúpele Dudince
Kúpele Dudince

Ako sa sem dostať?

Kúpele Dudince sa nachádzajú vo východnej časti Južného Slovenska, 17 kilometrov od Šiah

Ubytovanie v kúpeloch Dudince

Kúpele Dudince ponúkajú možnosť ubytovania vo viacerých kúpeľných domoch a hoteloch. Najobľúbenejšie ubytovanie zariadenia medzi návštevníkmi kúpeľov sú Hotel Minerál, Rubín a Smaragd. Všetky hotely v Kúpeľoch Dudince ponúkajú víkendové aj liečebné pobyty. 

Kúpele Dudince
Kúpele Dudince

Parkovisko a verejná doprava

Parkovanie v areáli kúpeľov v Dudinciach je spoplatnené. Bezplatné parkovanie majú držitelia preukazu ZŤP ubytovaní v kúpeľoch. V Dudinciach sa nachádza aj železničná stanica. S ostatnými časťami mesta a autobusovou stanicou sú Kúpele Dudince spojené MHD. 

Kam v okolí?

Okolie dudinských kúpeľov ponúka pestré možnosti výletov. Milovníka vína potešia ochutnávky v Hontianskych Moravciach, milovníci histórie si prídu na svoje pri návšteve skalných obydlí v Lišove či Brhlovciach. Fanúšikovia prírody sa môžu pokochať krásami Tesárskej rokliny.


Lokalita Krupina