V ktorých mestách v Poľsku sa oplatí bývať

Svet

Poľsko je krajinou, ktorá sa môže pochváliť mnohými krásnymi a rôznorodými mestami, ktoré ponúkajú množstvo možností pre život a spoznávanie. V závislosti od preferencií sú niektoré mestá vhodnejšie pre život ako iné. Prinášame vám niekoľko miest, ktoré sa oplatí zvážiť, pokiaľ plánujete výlet, alebo bývanie v Poľsku.

Varšava – hlavné mesto Poľska prekypujúce históriou aj súčasnosťou

Varšava je hlavné mesto Poľska a jedno z najväčších miest v krajine. Mesto dýcha históriou a ponúka krásne pamiatky ako sú Kráľovský hrad (Zamek Królewski) či Katedra sv. Jana Krstiteľa. Varšava je zároveň centrom súčasnosti vďaka početným mimoriadne rozvinutým obchodným centrám. Obyvatelia Varšavy majú prístup k veľkému množstvu možností kultúrneho a spoločenského vyžitia a mesto sa môže zároveň pochváliť skvelou dopravnou infraštruktúrou. Varšava je tiež jedným z najatraktívnejších miest z hľadiska pracovných príležitostí v Poľsku.

Krakov – mesto slow-life plné kultúry a histórie

Mesta v Poľsku
Krakov – zdroj: pexels.com

Krakov je jedným z najkrajších a najznámejších miest v Poľsku. Mesto je očarujúce a bohaté na jedinečné pamiatky a krásne priestranstvá ako sú Wawel či Staré Mesto. Považuje sa za jedno z najdôležitejších centier kultúry v krajine, ale aj v Európe. Krakov je zároveň dôležitým centrom vedy a obchodu a tiež populárnou turistickou destináciou. Obyvatelia Krakova majú prístup k veľkému množstvu kultúrnych a spoločenských podujatí a skvelej dopravnej infraštruktúre. Krakov má svoju špecifickú atmosféru, vďaka ktorej v ňom život pulzuje pomalšie ako v iných európskych mestách.

Poznaň – mesto plné energie a inovácií

Mesta v Poľsku
Poznaň – zdroj: unsplash.com

Poznaň je veľmi dynamické a moderné mesto známe rôznymi centrami obchodu a vedy. Mesto je zároveň plné energie a inovácií a je tiež cieľom mladých ambicióznych ľudí. Poznaň je navyše dôležitým centrom kultúry a spoločenských udalostí s mnohými divadlami, múzeami a reštauráciami. Obyvatelia Poznane sa môžu tešiť z veľmi dobrej dopravnej infraštruktúry a zároveň si vychutnávať množstvo parkov a priestranstiev plných zelene.

Gdaňsk – krásne prímorské mesto

Mesta v Poľsku
Gdaňsk – zdroj: pixabay.com

Gdaňsk je krásne mesto ležiace na pobreží Baltského mora známe svojimi peknými plážami a historickými budovami ako Kostol Nanebovzatia Panny Márie (Kościół Mariacki) a malebné meštiacke domy. Gdaňsk je zároveň dôležitým centrom vedy a obchodu a tiež populárnym turistickým cieľom. Obyvatelia Gdaňska si môžu vychutnávať úžasnú prímorskú atmosféru a využívať rôzne možnosti kultúrneho a spoločenského života.

Vroclav – mesto plné zelene a kultúry

Mesta v Poľsku
Vroclav – zdroj: pixabay.com

Vroclav je mesto plné zelene a kultúry s mnohými parkami a záhradami a tiež divadlami a múzeami. Vroclav je zároveň dôležitým centrom vedy a obchodu a tiež populárnou turistickou destináciou. Obyvatelia Vroclavu majú prístup k dobre vyvinutej dopravnej infraštruktúre a mnohým kultúrnym a spoločenským podujatiam.

Štetín – prístavné mesto

Mesta v Poľsku
Štetín – zdroj: pixabay.com

Mesto Štetín leží na rieke Odra a je tiež známe svojimi krásnymi parkami, zeleňou a je známym centrom vedy a obchodu. Štetín je zároveň populárnym turistickým cieľom aj vďaka mnohým atrakciám, ku ktorým patrí Národné múzeum a Súčasné divadlo. Obyvatelia Štetína sa môžu tešiť z veľmi dobrej dopravnej infraštruktúry a bohatých možností kultúrneho a spoločenského vyžitia.

Okrem vymenovaných miest treba spomenúť aj také ako Rzeszów, Lublin, Katowice, Sopot, Gdyňa, Toruň, Olsztyn, Bydgoszcz, Białystok alebo Lodž.

Lokalita: Svet

Harmanecká jaskyňa
Harmanec Harmanecká jaskyňa
Belské skaly
Malá Fatra Belské skaly
Dóm svätej Alžbety
Košice Dóm svätej Alžbety