Rozhľadňa na Čarnej hure

Šariš

Rozhľadňa na Čiernej hore, alebo tiež na Čarnej hure bola postavená dobrovoľníkmi nad dedinou Krásna Lúka na peknom vyhliadkovom mieste.

Ako jedna z mála rozhľadní je vybavená pieckou, kde si môžete opiecť napríklad slaninku, špekáčiky, alebo iné pochutiny.

Vyhliadka má veľmi pekne upravené okolie. Nachádzajú sa tu lavičky, posedenie, vysoký kríž, socha Panny Márie Medžugorskej. Aj preto sa na tomto mieste často organizujú duchovné výlety, farské akcie a raz do roka aj púť.

Výhľady:

Aj keď je rozhľadňa na Čiernej hore postavená na úbočí tohto kopca ponúka nádherné vyhliadky na Šariš a časť Spiša. Dovidíme na kopce Branisko, Bachureň, Stráže, Čergov a NP Pieniny.

Trasa:

Ako sa dostať k rozhľadni na Čarnej hore? Je to veľmi jednoduché. Trasa začína v obci Krásna Lúka. Na ľavej strane kostola nájdete smerovník. Chodník vedie väčšinou po lesnej ceste, pokračuje okolo studničky pod lesom a začne prudšie stúpať v samom závere výstupu.

Sledujte nový značkovaný chodník, ktorý vedie po trase Krásna Lúka – Rozhľadňa na Čarnej Hure (čas výstupu do 1:30, prevýšenie 462 m) – červená značka

Parkovanie:

Parkovisko priamo v obci Krásna Lúka pred kostolom sv. Martina, alebo pri lesnej ceste vedúcej k rozhľadni. Vzdialené parkovisko nájdete aj pred Obecným úradom.

Verejná doprava:

Najbližšia autobusová zastávka Krásna Lúka, Kušnír.

Kam v okolí?

Navštívte Ľubovniansky hrad, alebo Kráter v obci Vyšné Ružbachy.

Údaje o čase, dĺžke a prevýšení sú len informatívne. Namerali sme ich na trase Krásna Lúka – Rozhľadňa na Čarnej hure (Čiernej hore) a späť.

Za fotky ďakujeme: Marek Bujňák

Zľavy na pobyty na Slovensku
Dĺžka:7 km Čas:2:30 hod Stúpanie:470 m Klesanie:470 m Lokalita: Šariš Náročnosť: ľahká Prístupový
bod:
Krásna Lúka
Trasa: Krásna Lúka - Rozhľadňa na Čarnej hure (Čiernej hore) a späť