Bardejovské Kúpele

Bardejov

Bardejovské Kúpele sú jedny z najstarších kúpeľov na Slovensku a zároveň kúpele s najširšou špecializáciou.

Hoci patria pod mesto Bardejov (tvoria mestskú časť Bardejova), vďaka svojej polohe, približne 5 kilometrov severne od mesta, sa nachádzajú v tichom, pokojnom prostredí.

Prvá písomná zmienka o Bardejovských Kúpeľoch pochádza z 13. storočia. Už od svojho vzniku boli Bardejovské Kúpele obľúbené vďaka priaznivým účinkom miestnej liečivej vody a príjemným klimatickým podmienkam

V Bardejovských Kúpeľoch si môžete pozrieť aj najstarší skanzen na Slovensku, Múzeum Sisi, prejsť sa po Náučnom chodníku Čierna mláka alebo si užiť výhľad na mesto Bardejov z vyhliadky Kamenná hora. 

Ako sa sem dostať? 

Bardejovské Kúpele ležia 5 kilometrov severne od mesta Bardejov. Z centra Bardejova sa do Bardejovských Kúpeľov dostanete po hlavnej trase smerujúcej do Svidníka. 

Parkovisko:

Vjazd do areálu Bardejovských Kúpeľov je autám povolený len vo výnimočných prípadoch. Hlavné záchytné parkovisko sa nachádza pri zastávke MHD. Ďalšie parkoviská sú dostupné pri Hoteli Ozón, Hoteli Alexander a Vilke Matilda. Parkovanie je spoplatnené. 

Verejná doprava 

Mesto Bardejov a Bardejovské Kúpele sú spojené MHD, ktorá premáva v pravidelných intervaloch počas dňa. V Bardejove sa nachádza aj vlaková a autobusová stanica. Niektoré diaľkové autobusy jazdia priamo z Bardejovských Kúpeľov. 

Ubytovanie:

Ubytovať sa v Bardejovských Kúpeľoch môžete v 4 hlavných ubytovacích zariadeniach – Hotel Alexander, Hotel Ozón, Hotel Astória, Liečebný dom Alžbeta. Okrem toho  sa môžete ubytovať v aj v niektorom z depandance hotelov alebo vilkách.

Vybrať si môžete z viacero relaxačných a wellness pobytov

Kam v okolí?

V okolí Bardejovských Kúpeľov nájdete množstvo zaujímavých pamiatok a prírodných krás. Za návštevu stojí centrum mesta Bardejov, ktoré je zapísané v UNESCO, drevený kostol v obci Hervartov, či Zborovský hrad nachádzajúci sa v neďalekej Dlhej Lúke. 

Zľavy na pobyty na Slovensku
Lokalita: Bardejov