Bratislavský hrad

Bratislava

Bratislavský hrad a jeho bohatá história je pýchou Slovenska. Pravidelne sa tu koná zaujímavá výstava. Otváracie hodiny, vstupné, parkovanie… V článku sa dozviete viac o tejto ikone Bratislavy.

História:

Jeho počiatky siahajú až do 13. storočia. Z tohto obdobia pochádza tzv. Korunná veža hradu. Najväčšiu skazu žiaľ vykonal masívny požiar v roku 1811. Od tohto času sa ruiny hradu postupne rekonštruovali až do dnešnej podoby, ktorú obdivujú mnohí návštevníci. Ako súčasť hradu môžete navštíviť Historické múzeum. Súčasťou prehliadky je podmanivý interiér, ktorým sa pýši Bratislavský hrad.

Prehliadka:

Prechádzať budete cez veľkolepé schodisko ešte z čias Márie Terézie. Môžete postupovať až na vrchol Korunnej veže s prekrásnym výhľadom na celé mesto a okolie.

V západnej časti sa nachádza budova, pôvodne slúžiaca ako stajne, dnes v nej sídlia kancelárie poslancov NRSR.

Bratislavský hrad

Záhrada:

V areáli Bratislavského hradu objavíte vznešenú Barokovú záhradu, vhodnú na romantické prechádzky. Môžete tu obdivovať 122 nádherných strieborných líp, mnohé sochy s vlastným historickým významom a fontánu.

Záhradu obkolesuje vysoký múr postavený na presných základoch pôvodného múru.

Ak ste milovníkom slávností, koncertov či predstavení Shakespearových hier, prídete si na svoje počas kultúrneho leta na nádvorí hradu. Pravidelné kultúrne podujatia nájdete TU.

Bratislavský hrad

Výstavy:

Aktuálne je tu nainštalovaná výstava Poklad Inkov do 31.10. Aktuálne a plánované výstavy aj na Bratislavskom hrade sú zverejnené na tomto webe.

Otváracie hodiny:

Bratislavský hrad je otvorený denne od 10:00 do 18:00 a posledný vstup je o 17-tej. Podrobnosti nájdete na oficiálnej stránke.

Cenník:

Základné vstupné je 10€, Seniori, študenti a žiaci platia 4€. Zľavy a rodinné vstupné nájdete TU. Ušetríte pri zakúpení rodinnej vstupenky, alebo ak ste držiteľ preukazov ISIC, ITIC, Euro 26, alebo ŤZP.

Kontakt:

Telefón: +421 2 204 83 104, 110  e-mail: bratislavskyhrad@snm.sk

Bratislavský hrad

Ako sa sem dostať?

Na Bratislavský hrad prídete MHD z Hodžovho nám. – trolejbus č. 203 a 207, vystúpite na zastávke Hrad, alebo Zámocká

Pešo zo Starého mesta po Zámockej ulici, alebo od Mosta SNP sem prídete po Zámockých schodoch.

Parkovanie:

V podzemnej garáži, vjazd od ulice Palisády. Parkovisko je platené 3€/hodina. Pre návštevníkov SNM-Historického múzea zľava 50% na max. 3 hodiny (nutné predložiť parkovaciu kartu v pokladni múzea).

Kam v okolí?

Navštívte napríklad Pamätník Slavín, Biele Skaly v Dúbravke, Hrad Devín, Sandberg, alebo Vyhliadkovu vežu na Devínskej Kobyle.

Zľavy na pobyty na Slovensku


Dĺžka:1 km Čas:2 hod Stúpanie:61 m Klesanie:61 m Lokalita: Bratislava Náročnosť: ľahká Prístupový
bod:
Bratislava
Občerstvenie: Chata Pieniny Hotel Web: https://www.visitbratislava.com/sk/miesta/bratislavsky-hrad/