ZOO Bratislava

Bratislava

ZOO Bratislava poskytuje domov viac ako 1 000 zvieratám. Predstavuje nielen obľúbené miesto pre rodiny s deťmi, ale aj oázu pokoja pre každého, kto chce na chvíľu uniknúť z ruchu mesta. V ZOO môžeme obdivovať až 169 druhov zvierat, medzi ktoré patria aj ohrozené a chránené druhy. Tento článok vám ponúka pohľad na túto fascinujúcu inštitúciu, ktorá prispieva k vzdelávaniu, ochrane prírody a poskytuje nezabudnuteľné zážitky. Otváracie hodiny a cenník nájdete dole v článku.

ZOO Bratislava

Expozície a atrakcie v ZOO Bratislava

ZOO Bratislava ponúka návštevníkom expozície, ktoré im umožňujú stretnúť sa tvárou v tvár s rôznymi zvieratami zo všetkých kútov planéty. Od afrických slonov, cez exotické vtáky, až po majestátne tigre, každý si tu nájde svojho favorita. Jednou z najnovších a najpopulárnejších atrakcií je pavilón tropických zvierat, kde môžu návštevníci pocítiť klímu dažďových pralesov a vidieť zvieratá, ktoré tam žijú.

  • pavilón šeliem pre levy juhoafrické, jaguáre americké, tigre (biela forma) a leopardy cejlónske
  • pavilón primátov pre šimpanzy učenlivé a orangutany sumatrianske
  • terárium a exotárium s expozíciou surikát vlnkavých, tropických opičiek, leňocha dvojprstého, pásavcov štetinatých a dvomi sladkovodnými akváriami Malawi a Tanganika
  • výbehy nosorožcov tuponosých a kengúr červených
  • výbehy zebier Grévyho a žiráf Rothschildových
  • výbehy adaxov núbijských a hrošíkov libérijských
  • prirodzené jazerá plameniakov ružových a pelikánov bielych a ďalšie
ZOO Bratislava

Vzdelávacie programy

V ZOO Bratislava je obľúbené vzdelávanie. Ponúka širokú škálu programov pre školy, rodiny a záujmové skupiny, ktoré sú navrhnuté tak, aby zvýšili povedomie o ochrane prírody a biodiverzite. Programy zahŕňajú vedené prehliadky, prednášky, workshopy a množstvo interaktívnych činností, ktoré sú prispôsobené rôznym vekovým skupinám.

Ochranárske projekty

Ochrana ohrozených druhov a ich prirodzených habitátov je ďalšou kľúčovou oblasťou, v ktorej ZOO Bratislava vyvíja významné úsilie. Účastní sa mnohých medzinárodných programov na chov v zajatí a na ochranu v prírode. Pomocou týchto aktivít a projektov sa snaží prispieť k zachovaniu biologickej rozmanitosti na našej planéte.

ZOO Bratislava

Otváracie hodiny a vstupné ZOO Bratislava

Areál je otvorený od 09.00 h do 18.00 h. Posledný vstup je o 17.00 h. Vstupenky kúpite aj online, priamo tu.

  • Deti, študenti, dôchodcovia 7 €
  • Dospelí 10 €
  • Family 2+2 27 €.

Ako sa sem dostať?

Premávajú sem MHD linky č. 31, 32, 37, 39, 192.

Parkovisko

Parkovisko sa nachádza priamo pred vstupom do ZOO.

Dejiny a misia

ZOO Bratislava bola založená v roku 1960 a odvtedy prešla mnohými zmenami a rozvojom. Od malého zoologického záhrady sa rozrástla do rozlohy približne 96 hektárov. Jednou z jej hlavných misií je vzdelávanie verejnosti o biodiverzite, ochrane životného prostredia a potrebe zachovania prírodných biotopov. Vďaka spolupráci s mnohými medzinárodnými organizáciami prispieva ZOO Bratislava aj k ochrane ohrozených druhov.

ZOO Bratislava predstavuje dôležitú a významnú súčasť kultúrneho a spoločenského života hlavného mesta Slovenska. Niet pochýb, že jej úsilie v oblasti ochrany prírody, vzdelávania a výskumu prispieva k lepšiemu porozumeniu a rešpektu ľudí k prírodnému svetu. Ak hľadáte miesto, kde sa môžete naučiť niečo nové, zároveň si odpočinúť a užiť krásy prírody, ZOO Bratislava je ideálnou voľbou.

Kam na výlet v Bratislave?

zdroj: ZOO Bratislava, Bratislava Region Tourism


Lokalita Bratislava
Prístupový bod Bratislava, Mlynská dolina