Vyhliadka Devínska Kobyla

Bratislava

Ako sa sem dostať? Netradičná rozhľadňa je dostupná z Dúbravky, Devínskej Novej Vsi, aj Devína. Vyhliadková veža Devínska Kobyla je otvorená pre verejnosť od 15.7.2020. Je postavená na najvyššom mieste v lokalite Devínska Kobyla. Nachádza sa v nadmorskej výške 514 m n.m. Vyhliadka bola vytvorená podľa návrhu architektov Šebo-Lichý, ktorí sa inšpirovali miestnou faunov a flórov.

Zaujímavosti

Inšpiráciou na postavenie vyhliadkovej veže je skvelá geografická poloha. Ponúka výhľad na tri susediace štáty, z troch vyhliadkových plošín, ktoré sú umiestnené v rôznych výškach a smeroch. Výška konštrukcie je 21 metrov a prejdete celkovo cez 112 schodov. Vďaka špecifickej konštrukcii a tvaru, dostala pomenovanie modlivka.

Vyhliadková veža Devínska Kobyla

Vyhliadky Devínska Kobyla

Vyhliadka z 1. poschodia (14 metrov) ponúka výhľad na Tribeč, Senec, Kamzík, Slavín, Bratislavský hrad a Gabčíkovo.

Vyhliadka z 2. poschodia (17 metrov) ponúka výhľad na Schloss Hof, Cyklomost slobody, Devínsku Novú Ves, Záruby a Hrad Pajštún.

Vyhliadka z 3. poschodia (20 metrov) ponúka výhľad na Königswarte, Wolfsthal, Neziderské jazero, Devín, Hrad Devín, Hainburg, Carnuntum, Most Andreas Maurer, Letisko Schwechat a Viedeň.

Vyhliadková veža Devínska Kobyla

Trasa – Vyhliadková veža Devínska Kobyla

Vyhliadková veža na Devínskej Kobyle je najlepšie dostupná z Dúbravky po Vojenskej ceste. Vedú sem cyklotrasy zo všetkých mestských častí a množstvo turistických chodníkov.

Z Dúbravky po trase: Dúbravka (Lidl) – Dúbravská hlavica – Devínska Kobyla (čas výstupu do 1 hod., prevýšenie 280 m) – najprv žltá a potom červená značka

Z Devínskej Novej Vsi po trase: Devínska Nová Ves (Nám. 6. apríla) – Sandberg – Rovnica – Bočná cestaVyhliadková veža Devínska Kobyla (čas výstupu do 1:20 hod., prevýšenie 360 m) – zelená značka

Od Hradu Devín po trase SNP: Hrad Devín (parkovisko) – Kostol sv Kríža – Úzky les – Rozhľadňa Devínska Kobyla (čas výstupu do 1:30 hod., prevýšenie 360 m) – červená značka

Kam v okolí?

Navštívte bývalú raketovú základňu neďaleko rozhľadne, Sandberg, Hrad Devín, Biele skaly v Dúbravke, alebo sa vyberte na výlet do lokality Malé Karpaty.

Údaje o čase, prevýšení a vzdialenosti sú len informatívne a namerali sme ich na trase Devínska Nová Ves – Sandberg – Rovnica – Bočná cesta – Devínska Kobyla a späť.

Za foto ďakujeme: Mestská časť – Devínska Nová Ves

Decathlon

Dĺžka:
5 km
Čas:
2 hod
Stúpanie:
327 m
Klesanie:
327 m
Lokalita Bratislava
Náročnosť ľahká
Prístupový bod Devín, Dúbravka, Devínska Nová Ves
Turistická značka zelená
Trasa Devínska Nová Ves - Devínska Kobyla a späť