Holíčsky zámok

Skalica Záhorie

Holíčsky zámok známy aj ako Holíčsky hrad, je historická budova nachádzajúca sa v meste Holíč na Záhorí. Zámok má bohatú históriu siahajúcu až do 13. storočia a v priebehu storočí prešiel rôznymi úpravami a prístavbami. Slúžil ako strategické opevnenie a sídlo viacerých šľachtických rodov vrátane uhorských kráľov.

Obdivujte rozsiahly park a záhrady

Zámok je postavený v renesančno-barokovom štýle a vyznačuje sa výraznými architektonickými prvkami, ako sú zdobené fasády, centrálne nádvorie a veža. Je obklopený rozsiahlym parkom s krásnymi záhradami, vďaka čomu je pre návštevníkov malebným prostredím.

Holíčsky zámok
Holíčsky zámok

Nechajte sa pozvať na prehliadku Holíčskeho zámku

Vo vnútri hradu si môžete prezrieť rôzne výstavy, ktoré predstavujú historické a kultúrne dedičstvo regiónu. Sú tu vystavené ukážky dobového nábytku, umeleckých diel a artefaktov, ktoré poskytujú pohľad do minulosti hradu. Dozviete sa aj o významných udalostiach, ktoré sa odohrali na hrade a jeho úlohe v slovenských dejinách.

Ako sa sem dostať?

Holíčsky zámok sa nachádza priamo tu, neďaleko centra mesta. Vchod je zo Zámockej ulice.

Holíčsky zámok
Holíčsky zámok

Otváracie hodiny a vstupné

Holíčsky zámok je otvorený pre verejnosť a k dispozícii sú prehliadky so sprievodcom, aby ste mohli preskúmať interiéry a dozvedieť sa o jeho fascinujúcej histórii. Je tiež miestom konania kultúrnych podujatí, koncertov a výstav. Ak máte záujem o históriu a architektúru, Holíčsky zámok stojí za návštevu.

Na vstupnom ušetria študenti, seniori a deti do 3 rokov. Kompletný cenník vstupného nájdete na webe mesta Holíč.

Parkovanie a verejná doprava

Bezplatné parkovisko priamo pri Holíčskom zámku. Najbližšia autobusová zastávka Holíč, Mestský úrad.

Kam v okolí?


Lokalita Holíč
Náročnosť ľahká
Prístupový bod Holíč