Kúpele Piešťany

Piešťany

Kúpele Piešťany sa už vyše 200 rokov špecializujú na liečbu reumatizmu a ochorení pohybového a nervového systému. Vďaka unikátnym prírodným zdrojom patria medzi najvýznamnejšie európske kúpele svojho druhu

Prvá správa o kúpeľoch v Piešťanoch pochádza zo 16. storočia. Najväčší rozmach zažili počas 19 a 20. storočia, kedy ich spravovala rodina Winterovcov. Práve v tomto období začala medzinárodná sláva piešťanských kúpeľov, ktorú si úspešne držia až dodnes. 

Takmer celý areál piešťanských kúpeľov je sústredený na tvz. Kúpeľnom ostrove – priestor medzi ľavým brehom Váhu a mŕtvym odtokovým ramenom. Celý areál ostrova tvorí jeden veľký park a turistické trasy pokračujú aj ďalej pozdĺž Váhu, napríklad smerom k Vodnej nádrži Sĺňava. Priamo na Kúpeľnom ostrove sa nachádza aj golfové ihrisko. V centre mesta, v pešej dostupnosti z Kúpeľného ostrova, môžete navštíviť Balneologické múzeum Imricha Wintera. 

Kúpele Piešťany
Kúpele Piešťany

Ubytovanie na kúpeľnom ostrove v Piešťanoch

Kúpele Piešťany ponúkajú pestrú paletu ubytovacích zariadení rôznej cenovej kategórie. Priamo na Kúpeľnom ostrove sa nachádzajú hlavné ubytovacie zariadenia – Hotel Thermia Palace, Hotel Esplanade, Hotel Splendid, Hotel Pro Patria. Ďalšie ubytovacie zariadenia sa nachádzajú v meste Piešťany. Návštevníci kúpeľov si môžu vybrať z rôznych krátkych aj dlhých kúpeľných pobytov

Kúpele Piešťany. Ako sa sem dostať? 

Kúpele Piešťany sa nachádzajú vo východnej časti mesta Piešťany. Z centra Piešťan sa autom na kúpeľný ostrov dostanete po ceste smerom na obec Banka. Pešo môžete prejsť na Kúpeľný ostrov po Kolonádnom moste

Kúpele Piešťany
Kúpele Piešťany

Parkovisko a verejná doprava

Vjazd na Kúpeľný ostrov je autám povolený len na vyznačené cesty a parkoviská. Parkovanie na Kúpeľnom ostrove je spoplatnené. 

So zvyšnými časťami mesta Piešťany sú kúpele spojené MHD, ktorá premáva v pravidelných intervaloch. V meste Piešťany sa nachádza aj vlaková a autobusová stanica. Niektoré diaľkové autobusy premávajú aj zo susedných dedín – Banka a Moravany nad Váhom. Zastávky v Banke a Moravanoch sú z Kúpeľného ostrova v pešej dostupnosti niekoľkých minút.

Kam v okolí?

Okolie kúpeľov Piešťany ponúka bohaté možnosti na výlet. Na svoje si prídu milovníci histórie aj prírodných krás. V susednej dedine Moravany nad Váhom je možné navštíviť renesančný kaštieľ a vodnú nádrž Striebornica. V obci Ducové vrch Kostolec, na ktorom sa nachádza Veľkomoravský dvorec. Vašu pozornosť si určite zaslúžia zrúcaniny hradov – Tematín a Čachtice. Pri ceste na obce Radošina môžete obdivovať voľne prístupnú jaskyňu Čertova pec.


Lokalita Piešťany