Kúpele Rajecké Teplice

Rajecké Teplice

Kúpele Rajecké Teplice sa nachádzajú v lone prírody Malej Fatry a Strážovských vrchov. Známe sú nielen vďaka liečivej termálnej vode, ale aj malebnej prírode. 

Prvá písomná zmienka o kúpeľoch v Rajeckých Tepliciach pochádza zo 14. storočia. Dnes patria Slovenské liečebné kúpele v Rajeckých Tepliciach nielen medzi balneologické, ale aj klimatické kúpele

Kúpeľné mestečko Rajecké Teplice leží v povodí rieky Rajčianka. Okolitá príroda je ako stvorená na prechádzky. V Parku s jazerom pri Rybárskej Bašte je možné využiť nielen na prechádzky, ale aj člnkovanie. V Parku pri hoteli Skalka nájdete spleť asfaltových chodníkov vhodných aj na inline korčuľovanie a obdobné aktivity, Stromový horoskop či Activity park s adventure golfom. Priamo v meste sa nachádza aj Múzeum dopravy

Kúpele Rajecké Teplice
Kúpele Rajecké Teplice

Ako sa sem dostať? 

Kúpele Rajecké Teplice sa nachádzajú približne 15 kilometrov južne od mesta Žilina. Z centra mesta Žiliny sa do Rajeckých Teplíc dostanete po hlavnej ceste smerom na Prievidzu. 

Parkovisko a verejná doprava

Pri všetkých kúpeľných zariadeniach v Rajeckých Tepliciach je dostupné neplatené, nestrážené parkovisko. Parkovisko pri hoteloch Aphrodite a Aphrodite Palace je strážené. V meste sa nachádzajú aj ďalšie parkoviska, napríklad pri kúpalisku. Väčšina z nich je spoplatnená. V Rajeckých Tepliciach sa nachádza vlaková aj autobusová stanica.

Kúpele Rajecké Teplice
Kúpele Rajecké Teplice – foto: Spa Aphrodite

Ubytovanie v kúpeloch Rajecké Teplice

Návštevník kúpeľov v Rajeckých Tepliciach si môže vybrať z viacerých kúpeľných a wellness pobytov. Medzi  hlavné ubytovacie zariadenia kúpeľov patria Hotel Aphrodite, Hotel Aphrodite Palace, Apartmány Royal Apartments Aphrodite Palace, Hotel Malá Fatra a Vila Margaréta. Využite rekreačný príspevok. Ako na to?

Kam v okolí?

Okolie Rajeckých Teplíc ponúka bohaté možnosti turistiky. Vydať sa môžete na Skalky, Poluvsiansku skalnú ihlu, Slnečné skaly či Stratený budzogáň v Zbyňove. Milovníci histórie si na svoje v prídu na Lietavskom hrade alebo v Mestskom múzeu v Rajci. Za návštevu stojí aj Slovenský betlehem v neďalekej Rajeckej Lesnej.


Lokalita Rajecké Teplice