Pribrali ste cez Vianoce? Takto sa nadbytočných kíl zbavíte

Slovensko

Vianočnému maškrteniu sa dá len ťažko odolať. A to sa ľahko odrazí na číslach, ktoré po sviatkoch ukazuje osobná váha. Ak sa aj vám podarilo pribrať, iste už zostavujete bojový plán, ako s kilami navyše rýchlo zatočiť. A my vám radi poradíme, ako na to.

Ako schudnúť bez jojo efektu?

Zaručený spôsob, ako schudnúť v priebehu niekoľkých dní, neexistuje. Všetky dokonale vyzerajúce diéty a rýchly úbytok na váhe majú za následok známy jojo efekt. Takéto diéty totiž z dlhodobého hľadiska nefungujú a jojo efekt môže mať navyše nepriaznivý dopad na vaše zdravie. Vplýva negatívne na trávenie, spôsobuje zvýšenú chuť na jedlo a na tele sa po čase objaví viac tuku. Podiel svalov sa, naopak, znižuje.

Pri chudnutí preto viac ako pri iných činnostiach platí, že pomaly zájdete ďalej. Počas chudnutia si stanovte dosiahnuteľné ciele a nepremýšľajte z krátkodobého hľadiska. Výsledkom potom nebude len úbytok na váhe, ale celkový zdravší životný štýl. Navyše s hmotnosťou, s ktorou budete spokojní.

Ako schudnut

Jedzte zdravo

Strava počas chudnutia by mala byť bohatá na všetky živiny. Riešením preto nie, ak radikálne znížite podiel tukov či sacharidov. Pre fungovanie organizmu je dôležité, aby ste prijímali všetky zložky v správnom pomere. Pri zmene stravovacích návykov sa zamerajte na výmenu niektorých potravín za nové. Vynechajte zákusky a sladkosti. Nahradiť ich môžete zdravými alternatívami v podobe sušeného ovocia a orieškov. Biely cukor v koláčoch výborne zastúpi trstinový cukor alebo med, stévia, javorový sirup či kokosový cukor. Aj nezdravé tuky sa dajú nahradiť mononenasýtenými a polynenasýtenými tukmi, ktoré organizmu prospievajú.

Bez pohybu to nepôjde

Druhým pilierom zdravého chudnutia s udržateľným výsledkom je dostatok pohybu. Zvoľte si aktivitu, ktorá vás bude baviť. Môžete začať chodiť do fitness centra, plávať, bicyklovať, behať alebo sa prihláste na aerobik. Ak máte priateľov, ktorí radi cvičia, pridajte sa k nim. Výborným spôsobom, ako si zacvičiť, a zároveň sa zabaviť, sú kolektívne športy. Pozor však, ak ste doteraz nešportovali, začnite voľným tempom. Pokojne len rýchlejšou chôdzou na prechádzke a 10 minútovým cvičením po návrate. Postupne si vybudujete kondíciu a budete môcť pridávať záťaž.

Tichá dolina

Kvalitné oblečenie pre každý šport

Pri športovaní budete potrebovať oblečenie, ktoré dobre odsáva vlhkosť od pokožky a rýchlo schne. Vyberajte podľa typu športu, ktorý ste zvolili. Základom budú tričká, krátke nohavice a teplákové súpravy. Pri behaní sa vám môže zísť tiež nepremokavá bunda a mikina s kapucňou. Do fitness centra vyberajte kúsky, ktoré prekryjú minimálne kolená a lakte, aby boli vaše svaly a kĺby vždy v teple, teda napríklad trojštvrťové nohavice a tričká. Nezabudnite na doplnky, ako sú šiltovka, uterák a športová taška.

Náš tip: Kvalitné oblečenie, obuv aj doplnky za výhodné ceny má pre vás Sportisimo výpredaj. Sportisimo má pre vás pripravenú športovú výbavu pre celú rodinu.

Turistické topánky zľava

Vyberte si športovú obuv

Aj športovú obuv si môžete vybrať pre rôzne športy. Či už potrebujete topánky na cyklistiku, beh, tenis alebo halové športy, zvoľte veľkosť približne o 0,5 cm väčšiu. Počas intenzívneho pohybu sa totiž nohy zahrejú a môžu mierne opuchnúť. Pri skúšaní sa v topánkach prejdite, prípadne tiež urobte drep alebo pobehnite. Zistíte tak, či v nich máte dostatok priestoru pre celé chodilo aj prsty.

Náš tip: Nakupujete radi výhodne? Potom iste nevynechajte možnosť ušetriť a využite Nike výpredaj. Nike má pre vás vo výpredaji množstvo tovaru naprieč celou ponukou. Do nových športových kúskov tu vďaka tomu oblečiete lacnejšie celú rodinu.


Lokalita: Slovensko