Rozhľadňa Dubová

Rajec

Rozhľadňa Dubová ponúka ukážkový výhľad na Rajeckú dolinu. Jej návštevu odporúčame spojiť s náučným chodníkom „Okolím Rajeckého hradu„, ktorý začína v centre Rajca pri budove múzea na námestí SNP.

Celkovo prejdete trasu s dĺžkou viac ako 5 km, kde na zaujímavých miestach boli vybudované informačné tabuľe spolu s QR kódmi.

Môžete si vďaka nim do mobilu načítať informácie o projekte náučného chodníka, remeslách v okolí Rajca, zvieratách a rastlinách, ktoré tu žijú, a tiež info o histórii Rajeckého hradu.

Po celej trase vybudovali pri chodníku odpočinkové miesta s lavičkami a krásnymi výhľadmi na Rajeckú dolinu a okolité vrchy a pohoria.

Prvá písomná zmienka o Rajeckom hrade pochádza z roku 1299, dodnes sa z neho zachovalo len málo. Zostali len ruiny kamenného opevnenia.

Pokiaľ sa rozhodnete prejsť celý náučný chodník z Rajca na rozhľadňu na vrchu Dubová a Rajecký hrad, rátajte s časom približne do 3 hodín.

Ako sa sem dostať?

Odporúčame trasu Rajec, vlak – Kúpalisko Veronika – Rozhľadňa Dubová (čas výstupu 1 hodina, prevýšenie 279 m) – zelená značka

Parkovanie:

Pokiaľ prídete autom, zaparkovať môžete pri kúpalisku Veronika v Rajci, kde sa napojíte na trasu náučného chodníka.

Verejná doprava:

Železničná a autobusová stanica sa nachádza neďaleko centra v Rajci. Na križovatke (Nádražná ulica) hľadajte zelenú značku a pokračujte po nej až na rozhľadňu.

Údaje o čase, dĺžke a prevýšení sú len informatívne. Namerali sme ich na trase Rajec – Rozhľadňa Dubová – Rajecký Hrad – Jasenové.

Zľavy na pobyty na Slovensku


Dĺžka:6 km Čas:3 hod Stúpanie:307 m Klesanie:307 m Lokalita: Rajec Náročnosť: ľahká Prístupový
bod:
Rajec
Turistická
značka:
zelená
Trasa: Rajec - Rozhľadňa Dubová - Rajecký Hrad - Jasenové a späť