Štefánikova vyhliadka

Trenčín

Najkrajší výhľad na Trenčín, Trenčiansky hrad a okolie ponúka práve Štefánikova vyhliadka. Z centra mesta je najlepšie prístupná cez Lesopark Brezina. Štefánikova vyhliadka je zabezpečená kovovým zábradlím, neodporúčame sem prísť s malými deťmi.

Lesopark Brezina v ktorom sa nachádza je tichá oáza oddychu neďaleko mesta Trenčín. Po ceste sa zastavte napríklad v lanovom parku Tarzania. Pre deti v lesoparku vybudovali veľké množstvo hračiek vyrobených z dreva, tiež šmýkačky, preliezačky a v blízkosti parku nájdete aj občerstvenie.

Brezina tiež ponúka veľké množstvo náučných chodníkov. Prehľadné mapy sú rozmiestnené na mnohých miestach a rozcestníkoch.

Štefánikova vyhliadka
Štefánikova vyhliadka – foto: Turisticky.sk

Štefánikova vyhliadka z Trenčína

Výstup začíname priamo v Trenčíne na Mierovom námestí a kráčame po červenej značke na Trenčiansky hrad. Z Lesoparku Brezina prejdeme cez Kozí vrch po Náučnom chodníku Sever až na Štefánikovu vyhliadku.

Z Trenčína sme na vyhliadke približne za hodinu a z obce Soblahov asi za 1:20 hod. Trasa je vhodná aj pre bicykle, priamo zo Soblahova naviguje červená cyklotrasa, okolo rozhľadne Dúbravka.

Výlet si môžeme spestriť opekaním. Neďaleko turistického chodníka sa nachádza niekoľko altánkov s verejnými ohniskami.

Pamätník umučených v lesoparku

V lokalite Brezina sa nachádza smutné memento doby – Pamätník umučených. Po skončení druhej svetovej vojny tu nemecké Gestapo umučilo na smrť 69 ľudí.

Štefánikova vyhliadka
Štefánikova vyhliadka – foto: Turisticky.sk

Parkovanie a verejná doprava

Najbližšie parkovisko je pred hotelom Veverica, neďaleko Lanového parku Tarzania. Autobusová a železničná stanica v Trenčíne. Odtiaľ pešo po červenej značke, cez Mierové a Mariánske námestie.

Kam v okolí?

Pokračujte smerom na obec Soblahov pred Rozhľadnu Dúbravka, po ceste z Trenčína nevynechajte návštevu Trenčianskeho hradu a lesoparku Brezina. Pozrite sa na pútnicke miesto Skalka pri Trenčíne.

Dĺžka, čas a prevýšenie sú len informatívne údaje. Namerali sme ich na trase Trenčín, Mierové námestie – Lesopark Brezina – Štefánikova vyhliadka.


Dĺžka:
3 km
Čas:
1 hod
Stúpanie:
161 m
Klesanie:
48 m
Lokalita Trenčín
Náročnosť ľahká
Prístupový bod Trenčín, Soblahov
Turistická značka červená
Trasa Trenčín centrum - Štefánikova vyhliadka
Občerstvenie Pivovar Lanius