Cyklodreziny Horehronie

Horehronie

Dajte dobrodružnej jazde na Horehronských cyklodrezinách zelenú. Okúste dobrodružnú jazdu na unikátnych bicykloch na koľajniciach, ktoré predstavujú jednoduché koľajové vozidlo, poháňané ľudskou silou na princípe šliapania do pedálov.

Počas hlavnej letnej sezóny je k dispozícii trasa z hutníckej obce Hronec s prvým liatinovým mostom v Uhorsku, cez krasové územie popri meandroch Hrončianskej doliny s možnosťou prestupu na vláčik Čiernohronskej železničky na výhybni Šánske s prístreškom a detskými preliezkami, alebo piknikom v čarokrásnej prírode.

Cyklodreziny Horehronie
Cyklodreziny Horehronie – foto: OOCR Horehronie

Kedy premávajú Horehronské cyklodreziny?

Čas letnej prevádzky je od mája do októbra. Trasu je možné absolvovať ako poldenný výlet, a to v doobedných (9:00 – 12:00 hod.) alebo poobedných (13:00 – 16:00 hod.) hodinách. Mimo hlavnej letnej sezóny je trať a jazda na cyklodrezinách prístupná z Hronca až do Čierneho Balogu (10 km) a späť, a teda sa radí medzi celodenný výlet.

Miesto vyzdvihnutia cyklodreziny je na námestí v obci Hronec, kde sa nachádza parkovisko spolu s Turisticko-informačným centrom v historickom drevenom vagóniku.

Kapacita jednej cyklodreziny je stanovená optimálne pre 3 dospelé osoby a 1 dieťa, pre koľaje s rozchodom 760 mm. Na šlapacích strojoch musia sedieť 2 dospelé osoby, z nich aspoň jedna plnoletá. V zadnej a prednej časti sa nachádza sedadlo vybavené bezpečnostnými pásmi.

Je potrebné vždy dodržiavať dohodnuté časy odjazdu/smeru jazdy podľa aktuálneho grafikonu, aby nedošlo k stretu s iným vozidlom na trati.

Odkiaľ premávajú cyklodreziny?

Nástupná stanica sa nachádza pri reštaurácii Vtáčnik a potravinách Jednota, priamo v centre obce Hronec.

Mapa Cyklodreziny Hronec
Cyklodreziny Horehronie – mapa prevádzky – OOCR Horehronie

Využite ponuku ďalších, aj nevšedných ekologických dopravných prostriedkov

Ak túžite po aktívnom vyžití, vyberte si jednu z cyklotrás na dĺžke 865 km, ktoré vám zaručia dych berúce pohľady priamo zo sedla bicykla. Ak ich chcete za jeden deň stihnúť viac, neváhajte a dupnite do pedálov s nepoznanou silou vďaka výkonným terénnym e-bikom a e-kolobežkám. Vďaka nim zažijete plno zábavy s vetrom vo vlasoch. Po novom si môžete zašliapať aj na cyklorikšitandemovom bicykli. Cyklorikša je 4-kolesová konštrukcia na gumových kolesách poháňaná na princípe bicyklovania. Je určená pre 4 osoby, pričom 2 osoby bicyklujú a 2 osoby sedia na lavičke, odkiaľ si môžu užívať výhľady na čarokrásnu prírodu. Tandemový bicykel je predĺžená konštrukcia bicykla, prispôsobená na bicyklovanie pre 2 osoby za sebou.

Rezervácia cyklodreziny online

Rezervujte si jazdu už teraz na www.cyklo.horehronie.sk

Kam na výlet v okolí?

Na Horehroní navštívte Mestskú vežu v Brezne, Rozhľadňu Horné Lazy nad Breznom, Ľupčiansky hrad pri Slovenskej Ľupči, Jaskyňu mŕtvych netopierov pod Ďumbierom, Depo Café a Chmarošský viadukt v Telgárte.


Lokalita Horehronie
Náročnosť ľahká
Prístupový bod Hronec