Chata na Grúni

Malá Fatra Terchová

Veľmi ľahko prístupná chata v Malej Fatre aj pre rodiny s deťmi. Chata na Grúni sa nachádza vo výške 973 m n. m. na križovatke turistických chodníkov. Okolie je rajom aj pre najmenších turistov. V blízkosti je detské ihrisko s možnosťou zapožičania športového náradia. Vyberte si jednoduchú trasu z Vrátnej, alebo Štefanovej.

Na Chate pod Grúňom pravidelne organizujú kurzy, firemné akcie, školenia, lyžiarske kurzy, školské zájazdy, rodinné posedenia a priateľské stretnutia. Neďaleko udržiavaný lyžiarsky vlek patrí pod obľúbené lyžiarske stredisko Free Time Zone Vrátna.

Chata na Grúni

Jedálny lístok

Na chate varia teplé jedná, polievky a čapujú alko, nealko nápoje, pripravia kávu a čaj. V ponuke sa nájde klobáska, kotlíkový guláš, rezeň, aj halušky. Podrobné menu očami ochutnáte TU.

Otváracie hodiny a ubytovanie

Kuchyňa pripravuje hlavne slovenské jedlá a špeciality kraja. Varia od 8:00 do 20:00 hod. Chata je prevádzke celoročne, ponúka ubytovanie pre 40 osôb. Súčasťou vybavenia je spoločná sprcha a WC. Je tu možnosť ubytovať sa so psom, rezerváciu vybavíte tu. Dá sa platiť platobnou kartou a je tu funkčná bezplatná WiFI.

Chata na Grúni

Trasa na Chatu na Grúni

Turisticky veľmi obľúbený je chodník z Vrátnej doliny (údolná stanica lanovky Vrátna – Chleb). Chata Vrátna – Chata na Grúni ( čas výstupu do 45 minút, prevýšenie 220 m)  – žltá značka.

Túra zo Štefanovej pokračuje po trase VyhnanáChata pod Grúňom (čas výstupu do 1 hod., prevýšenie 358 m) – modrá značka

Vybrať sa na chatu môžeme z Vrátnej od Starého Dvora. Pôjdeme po trase Vrátna, Starý Dvor – Chata na Grúni ( čas výstupu 1:20 hod, prevýšenie 380 m) – modrá značka. Prebiehala tu ťažba dreva, zvýšte opatrnosť. Chodník môže byť ťažko priechodný.

Parkovanie a verejná doprava

Parkovisko v lokalite Vrátna – Paseky, platené parkovisko Štefanová, alebo parkovisko pred Chatou Vrátna (lanovka na Snilovské sedlo). Autobusom z Terchovej, alebo Žiliny. Vystúpime na zastávke Terchová, Vrátna, Starý dvor, alebo na konečnej Terchová, Vrátna – výťah.

Webkamera

Aktuálne podmienky, počasie v Malej Fatre a v okolí Chaty na Grúni sledujte live TU.

Kam v okolí?

Priamo od chaty vedie žltá značka na vrchol Poludňového Grúňa (1460 m n.m.). Odtiaľto pokračuje hrebeňovka Malej Fatry napríklad na Stoh, alebo Chleb. Z Vrátnej premáva lanovka na Snilovské sedlo a pokračujú turistické trasy na Veľký Kriváň a Malý Kriváň.

Údaje o čase, dĺžke a prevýšení sú len informatívne. Namerali sme ich na trase Chata Vrátna – Chata na Grúni.

foto: Chata na Grúni


Dĺžka:
2,5 km
Čas:
0:45 hod
Stúpanie:
220 m
Lokalita Malá Fatra
Náročnosť ľahká
Prístupový bod Vrátna, Starý Dvor, Štefanová
Turistická značka žltá
Trasa Chata Vrátna - Chata na Grúni
Občerstvenie Chata na Grúni