Ferrata Skalka

Kremnica

Na Skalke sa nachádza najdlhší ferratový most na Slovensku s celkovou dĺžkou 78 metrov a miestami výškou až 45 metrov. Ferrata Skalka má však ďalšie lákadlá.

Medzi najväčšie hity sezóny jednoznačne patrí dlhý vysutý lanový most, ale aj nová pavúčia sieť s výškou takmer 80 metrov a množstvo via ferratových úsekov s rôznou formou obtiažnosti. Neváhajte a pokorte túto výzvu!

Vybavenie, výstroj a spôsob uviazania

Vstup na Ferratu na Skalke je zakázaný bez ferratového setu (prilba, sedák, tlmič pádov). Ako sa správne zaistiť nájdete tu. Nezabudnite sa pred vstupom na ferratu poistiť.

Via Ferrata Skalka – cenník a požičovňa

Relax centrum Skalka. Kontakt 0917 815 259  alebo 045/67 42 841. Cena za požičanie je 10 €/ 4 hodiny alebo 20 € / celý deň. Pri požičaní je potrebné zložiť kauciu vo výške 50 €, ktorá bude vrátená po vrátení nepoškodeného setu.

Ferrata Skalka
Ferrata Skalka – výhľad z ferraty
Zľavy na pobyty na Slovensku

Uzávera Via ferraty Skalka v roku 2021

Via Ferrata Skalka je otvorená od 1.6.2021 do 30.11.2021. Via Ferrata Komín a Via ferratový svet sú otvorené od 5.6.2021. Užite si to!

Charakteristika a trasy

Nadmorská výška: Približne 1100 m n.m.
Prevýšenie ciest: do 80 m
Celkovo 5 trás s dĺžkou istiacich lán viac ako 420 m.

Náročnosť/Obtiažnosť

Komín – obtiažnosť C, Trubačova veža – B, Zostupovka – obtiažnosť A/B Výzva – E, najťažšia ferrata na Slovensku. Nachádza sa tu tiež cvičná ferrata určená pre deti – Jánošíkova diera s obtiažnosťou B.

Ferrata Skalka
Ferrata Skalka – najdlhší lanový most na Slovensku

Vstup s deťmi:

Deti od 10 rokov môžu absolvovať via ferratové cesty len v sprievode dospelej osoby. Deti a rodičov isto poteší aj krátka via ferrata s názvom Jánošíkova diera s obťažnosťou B. Práve táto je určená pre najmladších a začiatočníkov.

Ako sa sem dostať?

Obľúbená turistická lokalita Skalka sa nachádza medzi mestami Banská Bystrica a Kremnica. Vedie sem množstvo turistických trás. Najlepší prístup na ferratu je od Relax centra Skalka.

Ferrata Skalka
Ferrata Skalka – pavúčia sieť má výšku skoro 80 metrov

Parkovanie a verejná doprava

Záchytné verejné parkovisko sa nachádza pri Relax centre Skalka, len neďaleko nástupu na ferratu. Najbližšia autobusová zastávka Kremnica, Skalka.

Kam v okolí?

Navštívte neďaleko Görgeyho tunel, nad obcou Krahule Rozhľadňu na Krahulskom vrchu. Nad Banskou Bytricou Malachovský vodopád, alebo Rozhľadňu Lažtek.

Ďalšie Ferraty na Slovensku

Ferrata Dve veže
Ferrata Dve veže – Liptovské Revúce

Za foto ďakujeme: Visit Kremnica, Ivan Čillík, Shutterstock

Zľavy na pobyty na Slovensku

Dĺžka:2 km Čas:4 hod Stúpanie:80 m Klesanie:80 m Lokalita: Kremnica Náročnosť: ťažká Prístupový
bod:
Skalka, Kremnica, Banská Bystrica
Trasa: Skalka - Via Ferrata Skalka a späť