Brestovská jaskyňa

Západné Tatry

Západné Tatry ukrývajú nejedno podzemné tajomstvo. Brestovská jaskyňa bola len nedávno sprístupnená, tak poďte nahliadnuť do jej kráľovstva. Nachádza sa nad obcou Zuberec, oproti Múzeu Oravskej dediny, v smere na Zverovku.

Pokiaľ radi vyhľadávate podzemia a nebojíte sa netopierov, našli ste správne miesto. Návštevu odporúčame určite plánovať dopredu, pretože kapacita jaskyne je obmedzená na skupinu max. 15 osôb. Aktuálnu obsadenosť overíte cez tento link.

Brestovská jaskyňa

Dĺžka prehliadky

Trvanie prehliadky je do 50 minút, celkovo prejdete dĺžku 434 metrov a 240 schodov. Sprevádzať vás bude skúsený sprievodca, dodržujte jeho pokyny. V Brestovskej jaskyni sa pohybuje priemerná ročná teplota 4,0 – 6,0 °C, zíde sa preto teplé oblečenie a aj nepremokavá obuv.

Prehliadka jaskyne bez umelého osvetlenia

Návšteva Brestovskej jaskyne je unikátny zážitok, pretože sa v nej nenachádza umelé osvetlenie. Pred vstupom dostanete prilbu s čelovou lampou. Pokiaľ chcete priestory jaskyne preskúmať dopodrobna a pozorovať napríklad netopiere, zoberte si so sebou baterku.

Skutočný adrenalín prichádza v závere jaskyne, kde chodník prechádzka po mostíku ponad Studený potok, ktorý preteká útrobami jaskyne.

Brestovská jaskyňa

Brestovská jaskyňa – otváracie hodiny a vstupné

Brestovský jaskyňa je otvorená od februára do októbra, okrem pondelkov. Ako je dnes otvorené, termíny vstupov a objednávkový formulár sa nachádza na oficiálnom webe.

Dospelí platia za vstup 10€, deti od 6 do 15 rokov 5€, študenti a dôchodcovia od 60 rokov 9€.

Ako sa sem dostať?

Vstup do Brestovskej jaskyne sa nachádza v Zubereckej doline, oproti Múzeu Oravskej dediny.

Brestovská jaskyňa

Parkovanie a verejná doprava

Parkovisko v Zuberci, neďaleko skanzenu, pri drevenom amfiteátri. Najbližšia zastávka autobusu Zuberec, Brestová je vzdialená približne 400 m od vchodu do jaskyne.

Kam v okolí?

V blízkosti navštívte Múzeum Oravskej dediny, ktoré je od jaskyne vzdialené približne 100 metrov. V Západných Tatrách odporúčame túru cez Roháčsky vodopád na Roháčske plesá, alebo Roháčsku hrebeňovku. S deťmi odporúčame prechod cez Juráňovu dolinu nad Oravicami.

foto: Pavol Staník


Dĺžka:
1 km
Čas:
1 hod
Lokalita Západné Tatry
Náročnosť ľahká
Prístupový bod obec Zuberec
Trasa Parkovisko pri amfiteátri, Zuberec - Brestovská jaskyňa
Občerstvenie Koliba pod Roháčmi