Čajka v oblakoch – Vyhliadka Bojnice

Bojnice

30 metrov vysoká Vyhliadka Bojnice, prezývaná Čajka v oblakoch je dostupná naozaj pre každého, či už pre rodinu, deti, alebo seniorov. Výhľady sú úžasné, dovidíte na Bojnice, Prievidzu, a hlavne sa vám odtiaľto naskytne krásny výhľad na Bojnický zámok. V článku nájdete aj aktuálny cenník pre tento rok.

Vyhliadková veža Bojnice je postavená z oceľových nosníkov, chodník a zábradlie z dreva. Zábradlie je vypletené, tak aby bol pohyb bezpečný aj pre deti. Priamo pod vyhliadkou sa nachádza drevený domček, kde sa platí vstupné a malý bufet s občerstvením.

Vyhliadková veža Bojnice
Čajka v oblakoch – foto: Shutterstock

Otváracie hodiny – Čajka v oblakoch

Vyhliadková veža Bojnice je otvorená od pondelka do nedele od 9:00 do 18:00 a tobogán od 11:00 do 17:00 hod. Otváracie hodiny sa môžu počas roka a mimo sezóny zmeniť. Ako je dnes otvorené, to si overíte na oficiálnej stránke prevádzkovateľa.

Vyhliadka Bojnice – cenník pre rok 2022

Dospelý – 10€
Dieťa 4-15r – 7,50€
ZŤP – 7,50€
ZŤP dieťa – 3,50€

Vyhliadka Bojnice
Čajka v oblakoch – foto: FB Vyhliadka Bojnice

Ako sa sem dostať?

Najkratšia trasa na Vyhliadku Bojnice vedie od autocampingu v Bojniciach, pešo sme hore do 30 minút. Na vyhliadku prídeme aj od Bojnického zámku, napojíme sa na žltú značku, ktorá nás dovedie do Autocampingu a odtiaľ pokračujeme až na vyhliadku.

Z areálu Bojnických kúpeľov ideme po žltej značke, ktorá prechádza okolo kúpaliska a pokračuje po krížovej ceste. Peši sme po tejto trase hore asi za 40 minút. Od campingu a kúpeľov kráčame po novej asfaltovej ceste cez les. Prekonáva len veľmi mierne stúpanie a je bezbariérová.

Vláčik Kúpeľný expres z Bojníc na vyhliadku

Premáva počas prázdnin každý deň od 10 – 17 hod. Odchádza od Kúpaliska Čajka v Bojniciach každú pol hodinu až k Vyhliadkovej veži Čajka v oblakoch.

Parkovanie a verejná doprava

Najbližšie novovybudované parkovisko sa nachádza v lokalite Bojnice, autocamping.

Parkovať odporúčame na platenom centrálnom parkovisku v Bojniciach, s kapacitou 565 parkovacích miest. Nachádza sa na Kúpeľnej ulici, len niekoľko metrov od hlavných atraktivít mesta: Zámok Bojnice, Zoo Bojnice, kúpalisko Čajka a kúpele Bojnice a hlavného Hurbanovho námestia. To je známe svojou úžasnou lipovou alejou.

Najbližšia zastávka autobusu Bojnice, autocamping, alebo Bojnice, námestie. Železničná stanica v Prievidzi je vzdialená 3 km od Bojníc.

Kam v okolí?

Výlet na Vyhliadku Bojnice určite spojte s návštevou Bojnického zámku, alebo ZOO Bojnice. Navštívte Mineralogické a banícke múzeum v Boniciach a v obci Sebedražie Hornonitriansky banský skanzen.

Údaje o čase, dĺžke a prevýšení sú len informatívne. Namerali sme ich na trase Bojnice, autocamp. – Vyhliadka Bojnice.

foto: Shutterstock, FB Vyhliadková veža Bojnice

Dĺžka:1 km Čas:0:30 hod Stúpanie:60 m Klesanie:60 m Lokalita: Bojnice Náročnosť: ľahká Prístupový
bod:
Bojnice
Turistická
značka:
žltá
Trasa: Bojnice, autocamp - Vyhliadka Bojnice Občerstvenie: Salaš Vígľaš

Krakova hoľa
Nízke Tatry Krakova hoľa
Cyklodreziny Horehronie
Horehronie Cyklodreziny Horehronie
Slovenský orloj - Stará Bystrica
Kysuce Slovenský orloj – Stará Bystrica