ZOO Bojnice

Bojnice

V ZOO Bojnice môžeme celoročne obdivovať viac ako 360 druhov zvierat a viac ako 2700 jedincov. Národná zoologická záhrada je najstaršia a najnavštevovanejšia na Slovensku. Pre verejnosť je otvorená už od roku 1955 a nachádza sa neďaleko kúpeľného parku a Bojnického zámku. Cenník a otváracie hodiny nájdete dole v článku.

Zaujímavosťou prehliadky je pavilón opíc, pavilón slonov, akvárium, terárium a počas letných mesiacov mimoriadne obľúbená motýlia záhrada. Ako jediná zoo na Slovensku chová vo svojich priestoroch slony africké či antilopy bongo.

ZOO Bojnice
ZOO Bojnice

Mapa areálu ZOO Bojnice

Vzdelávacie programy – Zooškola

Zoologická záhrada v Bojniciach sa aktívne zapája do edukačných aktivít, ktorých kľúčovou úlohou je vzdelávanie a formovanie detí, mladých ľudí, ale aj dospelých. Edukácia predstavuje jeden z pilierov misie zoo, ktorá sa uskutočňuje v rámci Centra pre environmentálnu výchovu, známeho medzi študentmi, učiteľmi a pedagógmi ako „Zooškola“. Práve Zooškola sa pyšní tým, že bola založená ako prvá svojho druhu v rámci Československa.

Otváracie hodiny a cenník ZOO Bojnice

  • ZOO Bojnice je otvorená celý rok
  • najdlhšie je otvorená počas mesiacov Apríl – September
  • Otváracie hodiny a cenník vstupného nájdete na stránke prevádzkovateľa
  • Vstup do areálu nie je povolený s domácimi miláčikmi, psami a rôznymi balónmi

Parkovanie a verejná doprava

Centrálne parkovisko v Bojniciach na Kúpeľnej ulici, len niekoľko metrov od hlavných atraktivít mesta, napríklad kúpalisko Čajka a kúpele Bojnice, ale aj hlavného (Hurbanovho) námestia.

Najbližšia autobusová zastávka Bojnice, námestie. Železničná stanica v Prievidzi je vzdialená 3 km od Bojníc.

Atrakcie a výlety v okolí

Ubytovanie so zľavou v Bojniciach


Lokalita Bojnice
Náročnosť ľahká
Prístupový bod Bojnice