Kúpele Sklené Teplice

Sklené Teplice

V lokalite Kúpele Sklené Teplice vyviera najteplejší liečivý prameň na Slovensku. Miestna liečivá voda dosahuje teplotu až 52,5 °C. Pýchou kúpeľov je aj európsky unikát – Parný jaskynný kúpeľ

Prvá písomná zmienka o kúpeľoch v Sklených Tepliciach pochádza z polovice 16. storočia. V súčasnosti patria Sklené Teplice medzi jedny z mála kúpeľov, ktoré liečivú vodu žiadnym spôsobom neupravujú ani neriedia

Areál Kúpeľov Sklené Teplice je prispôsobený na nenáročné prechádzky a postupne prechádza do krásneho hornatého prostredia Štiavnických vrchov ideálneho na túry. Okolie kúpeľov môžete spoznávať aj na bicykli, ktorý si môžete požičať v požičovni bicyklov.

Ako sa sem dostať? 

Kúpele Sklené Teplice ležia v severozápadnej časti Štiavnických vrchov, 12 kilometrov od Banskej Štiavnice

Parkovisko:

Parkovanie v areáli kúpeľov je bezplatné, strážené kamerovým systémom.

Verejná doprava:

Priamo do Sklených Teplíc premáva medzimestská autobusová doprava. Najbližšia železničná stanica sa nachádza v Hliníku nad Hronom.

Ubytovanie:

Návštevníci Sklených Teplíc môžu využiť ubytovanie v 5 kúpeľných domoch – Goethe, Mateja Bela, Relax Thermal, Alžbeta, Márie Terézie. Vybrať si môžu z viacerých druhov liečebných a relaxačných pobytov. 

Kam v okolí?

Okoli Kúpeľov Sklené Teplice ponúka široké možnosti na nenáročné prechádzky aj turistiku. Vydať sa môžete na Pustý hrad, Šášovský hradKapitulské bralá, Szabóovú skalu, Žakýlske pleso, Jeleniu skalu alebo preskúmať Prírodnú rezerváciu Bralce. V blízkosti sa nachádza aj Vyhniansky travertín, Kamenné more vo Vyhniach či historické mesto Banská Štiavnica zapísané v zozname UNESCO.

Zľavy na pobyty na Slovensku


Lokalita: Sklené Teplice