Kúpele Trenčianske Teplice

Trenčianske Teplice

Kúpele v Trenčianskych Tepliciach sú známe vďaka sírnej liečivej vode. Liečia sa tu prevažne ochorenia pohybového aparátu, ale aj rôzne gynekologické, interné a kožné diagnózy. 

Prvá písomná zmienka o kúpeľoch v Trenčianskych Tepliciach pochádza z 13. storočia. Najväčšiu zásluhu na rozvoji kúpeľov mala rodina Ilésházyovcov. V tom čase patrili trenčianske kúpele k popredným kúpeľom v Rakúsko-Uhorsku. Aj dnes patria Trenčianske Teplice k jedným z najnavštevovanejších kúpeľov u nás. 

Okolie Kúpeľov Trenčianske Teplice lemuje Kúpeľný park so vzácnymi drevinami a Labutím jazierkom. Na park postupne nadväzuje lesopark s Lesníckym náučných chodníkom, ktorý vedie až na vrch Klepáč. V lesoparku na nachádza aj Jánošíkova jaskyňa a Domček na strome. Druhý náučný chodník v Trenčianskych Tepliciach vedie na vrch Jeleň-Baračka.  Najvýznamnejšou pamiatkou Trenčianskych Teplíc je budova tureckého kúpeľa Hamman.

Ako sa sem dostať? 

Trenčianske Teplice sa nachádzajú približne 15 kilometrov od mesta Trenčín. Ležia medzi obcami Trenčianska Teplá a Omšelie. Z mesta Trenčín sa do Trenčianskych Teplíc dostanete po hlavnej ceste smerom na Trenčiansku Teplú.

Parkovisko:

Parkovanie v meste Trenčianske Teplice je spoplatnené. Návštevníci kúpeľov môžu využiť na parkovanie 9 parkovísk. Klienti ubytovaní v ubytovacích zariadeniach Kúpeľov Trenčianske Teplice dlhšie ako 7 dní, môžu využiť zvýhodnené ceny parkovného. 

Verejná doprava:

V meste Trenčianske Teplice sa nachádza autobusová stanica, na ktorej stoja medzimestské aj niektoré diaľkové autobusy. Medzi Trenčianskou Teplou a Trenčianskymi Teplicami premáva električkové spojenie. Najbližšia vlaková stanica sa nachádza v Trenčianskej Teplej, prípadne Trenčíne. 

Ubytovanie:

Kúpele v Trenčianskych Tepliciach ponúkajú ubytovanie v 4 hlavných ubytovacích zariadeniach – Hotel Pax, Hotel Krym, Hotel Slovakia, Liečebný dom Eskulap a v menších depandance. Návštevníci Kúpeľov Trenčianske Teplice môžu využiť niektorý zo zvýhodnených víkendových alebo wellness pobytov, prípadne aj dlhšie kúpeľné pobyty. 

Kam v okolí?

Trenčianske Teplice ležia v pohorí Strážovské vrchy vďaka čomu ponúkajú viacero možnosti turistiky. Neďaleký Trenčín poteší všetkých milovníkov histórie. Za návštevu stoja aj Kláštor Skalka pri Trenčíne, Hrad Vršatec a Haluzická tiesňava s romantickou zrúcaninou Haluzického kostolíka. 

Zľavy na pobyty na Slovensku


Lokalita: Trenčianske Teplice