Chata Plesnivec

Vysoké Tatry

Chata Plesnivec (1290 m n.m.) je jediná prevádzkovaná vysokohorská chata v Belianskych Tatrách, v závere doliny Siedmich prameňov. Patrí medzi najľahšie dostupné chaty vo Vysokých Tatrách. Túra z Tatranskej Kotliny a trasa z Kežmarských žľabov je vhodná aj pre rodiny s deťmi. Ponúka občerstvenie a ubytovanie.

Samozrejmosťou je teplá kuchyňa, veľký výber polievok a čapovaných nápojov. Hneď pod chatou (žltá značka dolinou) sa nachádza mohutná vyvieračka 7 prameňov, ktoré určite odporúčame navštíviť.

Chata Plesnivec
Chata Plesnivec – foto FB

Otváracie hodiny a ubytovanie

Chata môže mať obmedzené otváracie hodiny mimo hlavnej turistickej sezóny. Ponúka možnosť ubytovania na lôžkových izbách, alebo lacnejšiu variantu vo vlastnom spacáku. Všetky obmedzenia nájdete na oficiálnom webe TU.

Ubytovanie odporúčame včas rezervovať na webe chaty, mailom, alebo telefonicky. Aktuálny cenník pre túto sezónu nájdete TU. Ubytovanie so psíkom nie je na chate možné.

Túra na Chatu Plesnivec? Prídete sem z Tatranskej Kotliny, ale aj od Chaty pri Zelenom plese

Turisticky je chata najlepšie prístupná z Tatranskej Kotliny a Kežmarských Žľabov. Dlhšia turistická trasa sem vedie zo Ždiaru, alebo od Chaty pri Zelenom Plese (Brnčalky).

Chata Plesnivec

Navrhované trasy pre výstup

Tatranská Kotlina – Pri Šumivom prameni – Chata Plesnivec (čas výstupu do 1:45, prevýšenie 545 m) – najprv modrá a potom zelená značka

Kežmarské Žľaby – Čierna vodaPri Šumivom prameni – Chata Plesnivec (čas výstupu do 2:30, prevýšenie 418 m) – najprv modrá a potom zelená značka

Chata pri Zelenom plese – Veľké Biele pleso – Chata Plesnivec (čas výstupu do 2 hod., prevýšenie 166 m) – najprv červená a potom zelená značka

Parkovanie a verejná doprava

Malé záchytné parkovisko – Kežmarské Žľaby, pri autobusovej zastávke a neďaleko turistického rozcestníka. V Tatranskej Kotline na verejnom platenom parkovisku pri hlavnej ceste, lokalita Biela voda.

Autobusová zastávka Vysoké Tatry, Kežmarské Žľaby a Tatranská Kotlina, Čarda.

Kam v okolí?

V Tatranskej Kotline vám tiež odporúčame navštíviť Beliansku jaskyňu, Chodník korunami stromov Bachledka, Rozhľadňu Bachledova dolina, alebo Prielom Dunajca pri obci Spišská Stará Ves. Z Chaty Plesnivec môže túra pokračovať okolo Veľkého Bieleho plesa na Chatu Brnčalka a na Kopské sedlo.

Údaje o čase, dĺžke a prevýšení sú len informatívne. Namerali sme ich na trase Tatranská Kotlina – Pri Šumivom prameni – Chata Plesnivec a späť.

foto: Michal Klajban, Turisticky a FB Chata Plesnivec

Zľavy na pobyty na Slovensku
Dĺžka:10 km Čas:4 hod Stúpanie:527 m Klesanie:527 m Lokalita: Vysoké Tatry Náročnosť: stredná Prístupový
bod:
Tatranská Kotlina
Turistická
značka:
modrá, zelená
Trasa: Tatranská Kotlina - Pri Šumivom prameni - Chata Plesnivec a späť Občerstvenie: Chata Plesnivec Web: https://www.chataplesnivec.sk/