Chata Plesnivec

Vysoké Tatry

Chata Plesnivec (1290 m n.m.) je jediná prevádzkovaná vysokohorská chata v Belianskych Tatrách, v závere doliny Siedmich prameňov. Patrí medzi najľahšie dostupné chaty vo Vysokých Tatrách. Túra z Tatranskej Kotliny a trasa z Kežmarských žľabov je vhodná aj pre rodiny s deťmi. Ponúka občerstvenie a ubytovanie.

Samozrejmosťou je teplá kuchyňa, veľký výber polievok a čapovaných nápojov. Hneď pod chatou (žltá značka dolinou) sa nachádza mohutná vyvieračka 7 prameňov, ktorú určite odporúčame navštíviť.

Chata Plesnivec
Chata Plesnivec – foto FB

Otváracie hodiny a ubytovanie

Chata môže mať obmedzené otváracie hodiny mimo hlavnej turistickej sezóny. Ponúka možnosť ubytovania na lôžkových izbách, alebo lacnejšiu variantu vo vlastnom spacáku. Všetky obmedzenia nájdete na oficiálnom webe Chaty Plesnivec.

Ubytovanie odporúčame včas rezervovať na webe chaty, mailom, alebo telefonicky. Koľko stojí ubytovanie? Aktuálny cenník pre túto sezónu nájdete TU. Ubytovanie so psíkom nie je na chate možné.

Túra na Chatu Plesnivec? Z Tatranskej Kotliny, ale aj od Chaty pri Zelenom plese

Turisticky je chata najlepšie prístupná z Tatranskej Kotliny a Kežmarských Žľabov. Dlhšia turistická trasa sem vedie zo Ždiaru, alebo od Chaty pri Zelenom Plese.

Chata Plesnivec

Navrhované trasy pre výstup

Tatranská Kotlina – Pri Šumivom prameni – Chata Plesnivec (čas výstupu do 2 hod., prevýšenie 610 m) – najprv modrá a potom zelená značka

Kežmarské Žľaby – Čierna vodaPri Šumivom prameni – Chata Plesnivec (čas výstupu do 2 hod., prevýšenie 460 m) – najprv modrá a potom zelená značka

Chata pri Zelenom plese – Veľké Biele pleso – Chata Plesnivec (čas výstupu do 2 hod.) – najprv červená a potom zelená značka

Parkovanie a verejná doprava

Malé parkovisko – Kežmarské Žľaby, pri autobusovej zastávke a neďaleko turistického rozcestníka. V Tatranskej Kotline na verejnom platenom parkovisku pri hlavnej ceste, lokalita Biela voda.

Autobusová zastávka Vysoké Tatry, Kežmarské Žľaby a Tatranská Kotlina, Čarda.

Kam v okolí?

Od Chaty Plesnivec môže túra pokračovať okolo Veľkého Bieleho plesa na Kopské sedlo a Chatu Brnčalka, alebo Jahňací štít. V Tatranskej Kotline a okolí navštívte Beliansku jaskyňu, Chodník korunami stromov Bachledka, Rozhľadňu Bachledova dolina, alebo Prielom Dunajca pri obci Spišská Stará Ves.

Ubytovanie so zľavou vo Vysokých Tatrách

Údaje o čase, dĺžke a prevýšení sú len informatívne. Namerali sme ich na trase Tatranská Kotlina – Pri Šumivom prameni – Chata Plesnivec.

foto: Michal Klajban, Turisticky a FB Chata Plesnivec


Dĺžka:
5 km
Čas:
2 hod
Stúpanie:
610 m
Klesanie:
75 m
Lokalita Vysoké Tatry
Náročnosť ľahká
Prístupový bod Tatranská Kotlina, Kežmarské Žľaby
Turistická značka modrá, zelená
Trasa Tatranská Kotlina - Pri Šumivom prameni - Chata Plesnivec
Občerstvenie Chata Plesnivec