Prielom a splav Dunajca

Pieniny

Splav Dunajca sľubuje nezabudnuteľný zážitok. Prielom Dunajca môžete zdolať rôznymi spôsobmi. Preskúmajte Pieniny z plte, alebo na bicykli. Ak sa rozhodnete pre splav Dunajca, odporučíme aj požičovne lodí, raftov, alebo bicyklov. Obľúbený je splav na tradičných drevených pltiach.

Zaujímavosti:

Prírodná rezervácia Prielom Dunajca je svojou faunou a flórou označovaná za jednu z najkrajších v celej Európe. V samom závere Prielomu Dunajca pod Osobitou skalou, vyviera krasový prameň Storočná voda, ktorý nezamrzne ani v zime. Povráva sa, že kto sa z neho napije, dožije sa aspoň sto rokov.

Vody Dunajca patria medzi najčistejšie v celej strednej Európe.

Prielom Dunajca

Rafting a splav Dunajca

Pokiaľ sa celý úsek rozhodnete zdolať na plti, trvá to približne 90 až 120 minút a celkovo prejdete na drevenej plti 10 km. Splavuje sa trasa z obce Červený Kláštor cez Prielomom Dunajca, až po štátnu hranicu pri obci Lesnica.

Pešo:

Popri Dunajci vedie náučný chodník, ktorý má 10 informačných tabúľ a bohatú informačnú hodnotu o faune a flóre v NP Pieniny. Túra po vlastných trvá cez prielom Dunajca do 2 hod. Chodník je bezbariérový a dá sa prejsť aj s kočíkom, alebo vozíkom.

Prielom Dunajca

Na bicykli:

Cez Prielom Dunajca vedie aj naozaj krásna cyklotrasa, ktorá je vhodná pre horské a trekingové bicykle. Celú trasu (Červený Kláštor – Lesnica, štátna hranica) prejdete asi za 1 hod.

Požičovne:

Požičať si tu môžete bicykel, raft, alebo rezervovať plť, prípadne sa dobre najesť. Odporúčame napríklad týchto prevádzkovateľov:
Pltníctvo Červený Kláštor – Dunajec
Rafting Dunajec
Rafting Pieniny

Prielom Dunajca

Ako sem dostať?

Prielom Dunajca sa nachádza v Národnom parku Pieniny, pri kúpeľnej obci Červený Kláštor. Ten je vzdialený zo Starej Ľubovne približne 40 km.

Parkovanie:

V lokalite Červený Kláštor, hneď pri Dunajci a neďaleko autocampingu sa nachádzajú tieto dve parkoviská. Počas hlavnej letnej sezóny sú spoplatnené.

Kam v okolí?

Určite navštívte Múzeum Červený Kláštor, Vysoké Skalky, Hrad a skanzen Stará Ľubovňa, Beliansku jaskňu, alebo kráter v kúpeľoch Vyšné Ružbachy.

Zľavy na pobyty na Slovensku
Zdieľajte tento článok


Dĺžka:18 km Čas:3 hod Stúpanie:433 m Klesanie:433 m Lokalita:Pieniny Náročnosť:ľahká Prístupový
bod:
Červený Kláštor - Prielom Dunajca, štátna hranica a späť
Turistická
značka:
červená
Trasa:Červený Kláštor - Prielom Dunajca, štátna hranica a späť Občerstvenie:

Chata Pieniny Hotel

ROZHOVOR: Z Mexika do Kanady, naprieč USA, prešiel pešo ako prvý Slovák

USA


Ľadový dóm Hrebienok 2020/2021

Tatranský ľadový dóm 2020/2021

Vysoké Tatry
4 km3 hodľahká náročnosť


Tatranský ľadový dóm

Tatranský ľadový dóm

Vysoké Tatry
4 km3 hodľahká náročnosť