Chata pod Borišovom

Veľká Fatra

Nachádza sa v nádhernom horskom prostredí v pohorí Veľká Fatra, pod vrchom Borišov (1510 m n.m.). Chata pod Borišovom má celoročnú prevádzku, ponúka občerstvenie a ubytovanie. Návštevu spojte aj s túrou na vrch Borišov, nachádza sa priamo nad chatou a vedie k nemu žltá značka.

Chata má ideálnu prístupovú a východiskovú polohu na križovatke turistických chodníkov. Na výber sú viaceré prístupové trasy, napríklad z obce Vyšné Revúce, alebo cez Necpalskú dolinu. Túra odtiaľto môže pokračovať po hrebeni cez Ploskú na Krížnu.

Na Chate pod Borišovom a v okolí je veľmi slabý mobilný signál. Večera býva tradične so sviečkami, alebo petrolejkami.

Chata pod Borišovom

Túra na Chatu pod Borišovom

Z Liptova (obec Vyšná Revúca) začína pri Chate Horec. Pôjdete po trase: Vyšná Revúca – Sedlo Ploskej – Ploská – Chata pod Borišovom (čas tam do 2:40 hod., prevýšenie 832 m) – najprv žltá a potom červená značka

Túra z Turca (obec Necpaly) začína v Necpalskej doline. Pešo po trase Necpaly – Necpalská dolina – Chata pod Borišovom (čas výstupu do 4:30 hod., prevýšenie 826 m) – modrá značka Aktuálne je odvoz do Necpalskej doliny z obce Necpaly na neurčito zrušený. Pred dolinou pribudla závora. Zdroj: FB

Chata pod Borišovom

Občerstvenie a ubytovanie

V ponuke sa každý deň nájdu polievky, teplé jedlá, minútky, čapované alko a nealko nápoje. Chata má kapacitu 20 lôžok v 4 izbách v podkroví. Ubytovanie odporúčame rezervovať dopredu SMS-kou na číslo 0905 729 959. Rezervácia vám bude potvrdená spätnou SMS.

Parkovanie a verejná doprava:

Parkovisko v obci Vyšná Revúca pri Jednote, neďaleko Chaty Horec, alebo pri ceste nad drevenou kaplnkou. Najbližšia autobusová zastávka Vyšná Revúca, Jednota.

Krížna
Krížna

Kam v okolí?

Odporúčame tiež túru na vrch Borišov (1510 m.n.m.). Vedie sem od chaty žltá značka a výstup zaberie do 45 min. Hrebeňová túra môže pokračovať po červenej značke na Krížnu, alebo v opačnom smere na Lysec.

Údaje o čase, dĺžke a prevýšení sú len informatívne. Namerali sme ich na trase Vyšná Revúca – Sedlo Ploskej – Ploská – Chata pod Borišovom a späť.

Zľavy na pobyty na Slovensku
Dĺžka:15 km Čas:7 hod Stúpanie:832 m Klesanie:832 m Lokalita: Veľká Fatra Náročnosť: stredná Prístupový
bod:
Necpaly, Vyšná Revúca
Turistická
značka:
červená, žltá
Trasa: Vyšná Revúca - Sedlo Ploskej - Ploská - Chata pod Borišovom a späť Občerstvenie: Chata pod Borišovom Web: https://kstturiec.sk/chaty-kst/chata-pod-borisovom/