Kráľova studňa

Veľká Fatra

Horský Hotel Kráľova studňa, ale aj neďaleký kopec s rovnakým názvom a nadmorskou výškou 1384 m n.m. nájdete v nádhernom Národnom parku Veľká Fatra.

Pred hotel prídeme autom, cyklobusom, alebo pešo. Prístupové trasy na Kráľovu studňu vedú od Harmaneckej jaskyne, zo Sedla Malý Šturec, alebo z lokality Staré Hory. Dole v článku môžete rezervovať ubytovanie.

Horský hotel Kráľova studňa poskytuje ideálne miesto na oddych, ubytovanie či občerstvenie. Poslúži aj ako východiskový bod na vysokohorské túry v okolí. Z chaty pokračuje turistický chodník cez Krížnu, po hrebeňovke na Chatu pod Borišovom.

Kráľova studňa
Kráľova studňa – Kráľova skala

Zopár zaujímavostí z okolia

Vedeli ste, že v okolí Kráľovej studne sa nachádza vzácne územie na Slovensku? Park tmavej oblohy Veľká Fatra. Zvedavým bádateľom poskytuje vynikajúce podmienky na pozorovanie nočnej oblohy. Park tmavej oblohy Veľká Fatra vznikol ako 76. park tmavej oblohy na svete, tridsiaty v Európe a tretí na Slovensku.

Neďaleko Kráľovej studne sa nachádza adrenalínová skalná vyhliadka Kráľova skala. Pokiaľ sa Vám podarí vyšplhať až na jej samotný vrchol, odmení nádhernými výhľadmi na okolité doliny a vrchy Veľkej Fatry.

Obľúbené turistické trasy na Kráľovu studňu

Zo sedla Malý Šturec po Ceste Hrdinov SNP, cez Košarisko (čas výstupu do 3 hod., prevýšenie 585 m) – červená značka

Zo Starých Hôr z časti Turecká po trase Ramžiná – Úplaz – Kráľova studňa prameň (čas výstupu do 3:30 hod., prevýšenie 790 m) – najprv žltá, potom zelená a červená značka

Od Chaty pod Borišovom cez Chyžky – Koniarky – Ostredok – Krížnu (čas výstupu do 4 hod., prevýšenie 570 m) – červená značka

Kráľova studňa
Kráľova studňa

Bickylom na Kráľovu studňu

Zo sedla Malý Šturec, po lesnej ceste cez Košarisko – dĺžka 13 km

Z Dolného Harmanca cez Bystrickú dolinu – dlžka 11,5 km (červená cyklotrasa)

Ubytovanie a občerstvenie

Horský hotel Kráľova studňa má celoročnú prevádzku, otvorený je denne.
Ponúka ubytovanie v turistickej ubytovni, hotelové izby a apartmány. Rezerváciu ubytovania vybavíte tu.

Parkovanie pred Horským hotelom Kráľova studňa

Počas priaznivých poveternostných podmienok je cesta prístupná autom cez Zalámanú dolinu od Harmaneckej jaskyne. Oprávnenie na vstup autom do Mestských lesov vydáva hotel za poplatok na recepcii.

Webkamera Kráľova studňa

Pozrite si aktuálne poveternostné podmienky a predpoveď počasia cez webkameru.


Lokalita Veľká Fatra
Náročnosť ľahká
Prístupový bod Sedlo Malý Šturec, Staré Hory, Dolný Harmanec
Občerstvenie Horský hotel Kráľova studňa