Chata pod Chlebom

Malá Fatra

Chata pod Chlebom je najvyššie položená horská chata pre turistov v Malej Fatre. Stojí v nadmorskej výške 1423 m n.m., pod Chlebom (1646 m.n.m.), z toho vychádza aj názov. Chata sa nenachádza priamo na hrebeni Malej Fatry, ale na južnej strane pod hrebeňom. Po rekonštrukcii je opäť celoročne otvorená a ponúka aj ubytovanie.

Za pekného počasia vám lokalita ponúkne nádherné výhľady na Chleb a Veľký Fatranský Kriváň. Na východ dovidíme na Západné Tatry a Veľký Choč. Priamo pred chatou vidíme časť hrebeňa Nízkych Tatier, Veľkú Fatru a vpravo Martinské hole.

Občerstvenie a otváracie hodiny

Chata Chleb je otvorená každý deň od 8:00 – 22:00. Ponúka tradičné slovenské jedlá, alko-nealko nápoje, polievky, špeciálnu ponuku klobások, slaninky, štrúdle, pagáčov a iných domácich dobrôt.

Chata pod Chlebom
foto: Chata pod Chlebom

Chata pod Chlebom je po rekonštrukcii opäť kompletne otvorená

Prebiehala od 17.5.2021 do decembra 2021 a v súčasnosti je rekonštrukcia Chaty pod Chlebom ukončená. O priebehu prác sa viac dočítate na FB stránke.

Chata pod Chlebom
Chata pod Chlebom – foto: Radek Bařina

Trasa Vrátna – Snilovské sedlo – Chata pod Chlebom

Chata je pohodlne dostupná od vrcholu sedačkovej lanovky, zo Snilovského sedla (prídete sem asi za 25 minút). Zimná cesta od Snilovského sedla po Chatu pod Chlebom je značená tyčovým značením.

Turistická trasa od Chaty Vrátna, cez Snilovské sedlo vedie po zelenej značke. Je to poriadny výstup popod lanovku do kopca (trvá asi 2 hodiny 40 minút).

Z Turčianskej kotliny vedie trasa najprv po žltej a potom po zelenej značke od autokempingu z Trusalovej (výstup zaberie približne 2:30 hod.). Zo Šútova po modrej, okolo Šútovského vodopádu cez Mojžišove pramene (výstup do 3 hod.).

Na chatu zídete po žltej značke od vrcholu Hromové, z hlavného hrebeňa krivánskej Malej Fatry do 30 minút.

Snilovské sedlo
Lanovka Vrátna – Snilovské sedlo

Na Chleb lanovkou z Vrátnej

Cenník a čas prevádzky lanovky z Vrátnej na Snilovské sedlo nájdete na oficiálnej stránke TU. Mimo letnej a zimnej sezóny premáva lanovka len cez víkend.

Ubytovanie na Chate pod Chlebom

Rezervujete veľmi jednoducho cez email: chatapodchlebom@gmail.com a na tel. čísle +421 43 324 17 78

Prevádzkovateľ po predchádzajúcich sťažnostiach ubytovaných toleruje psíkov na chate len cez deň. Prespať na chate ani v nocľahárni nemôžu. Stanovať tu tiež môžete do 100 metrov od chaty, poplatok nájdete na webe.

Cenník ubytovania

Posteľ s prádlom 25€ / noc

Veľký Kriváň
Veľký Kriváň z Chaty pod Chlebom

Parkovanie a verejná doprava

Záchytné parkovisko pred Chatou Vrátna (lanovka na Snilovské sedlo). Autobusom z Terchovej, alebo Žiliny. Vystúpite na zastávke Terchová, Vrátna – výťah.

Kam v okolí?

Turistické chodníky odtiaľto vedú na Veľký Kriváň, Chleb, alebo Šútovský vodopád.

Chata pod Chlebom kamera

Podmienky na horách a aktuálne počasie sledujte naživo na webkamere.

Údaje o dĺžke a čase túry sú informatívne. Namerali sme ich na trase od sedačkovej lanovky zo Snilovského sedla po Chatu pod Chlebom (zelená značka) a späť.

Zľavy na pobyty na Slovensku

Dĺžka:2 km Čas:2 hod Stúpanie:109 m Klesanie:109 m Lokalita: Malá Fatra Náročnosť: stredná Prístupový
bod:
Vrátna, Šútovo, Trusalová
Turistická
značka:
modrá, žltá, zelená
Občerstvenie: Chata pod Chlebom