Chata pod Kľačianskou Magurou

Malá Fatra

Chata pod Kľačianskou Magurou patrí medzi obľúbené turistické ciele v Turčianskej kotline, nachádza sa v Krivánskej Malej Fatre vo výške 1 115 m n.m. Výstup ponúka výhľady na celý Turiec, časť Lúčanskej Malej Fatry a Veľkú Fatru.

V spodnej časti chaty je bar, kde si môžete podľa chuti vybrať alko a nealko nápoje. Jedáleň sa nachádza na poschodí,  varia domáce pochutiny a miestnu špecialitu – pravé domáce šišky.

Otváracie hodiny:

Chata je v prevádzke celoročne. Kuchyňa je otvorená od 8.00 hod do 21.hod.

Ako sa sem dostať?

Na chatu vedie niekoľko turistických trás, najlepšie je dostupná z obce Turčianske Kľačany a z Vrútok.

Pôjdete po trase Turčianske Kľačany – Repištská dolina – Chata na Kľačianskej Magure (čas výstupu 2:30, prevýšenie 738 m) – zelená značka

Môžete si naplánovať aj okružnú trasu do Strečna, cez Chatu pod Suchým. V čase snehovej pokrývky môže byť chodník cez vrch Suchý nepriechodný a hrozí tu lavínové nebezpečenstvo. Informácie o priechodnosti vám poskytnú na chate.

Pôjdete po trase Turčianske Kľačany – Repištská dolina – Chata na Kľačianskej Magure – Suchý – Chata pod Suchým – Strečno (čas 7 hodín, prevýšenie 1118 m) – najprv po zelenej a potom po červenej značke

Parkovanie a verejná doprava:

Na konci obce Turčianske Kľačany sa nachádza bezplatné záchytné parkovisko, navigujú vás smerové šípky. Vlakom do stanice Vrútky, nákl. stanica. Do Turčianskych Kľačian prídete z Vrútok autobusom č. 27.

Ubytovanie:

Chata pod Kľačianskou Magurou ponúka ubytovanie pre 30 osôb v ôsmich izbách, alebo v nocľahárni pre 7 osôb s vlastným spacákom. Ubytovanie odporúčame dopredu rezervovať na stránke prevádzkovateľa TU.

Cenník:

Osoba/noc 12€
Raňajky 3€
Ubytovanie v spacákovej izbe na zemi 7€

Kontakt:

0907 338 871
0905 766 650

Počasie a webkamera:

Aktuálnu poveternostnú situáciu sledujte online cez kameru, ktorá je umiestnená priamo na chate.

Údaje o čase, dĺžke a prevýšení sú len informatívne. Namerali sme ich na trase Turčianske Kľačany – Chata pod Kľačianskou Magurou a späť.

Zľavy na pobyty na Slovensku
Dĺžka:9 km Čas:5 hod Stúpanie:738 m Klesanie:738 m Lokalita: Malá Fatra Náročnosť: stredná Prístupový
bod:
Turčianske Kľačany, Vrútky
Turistická
značka:
zelená
Trasa: Turčianske Kľačany - Chata pod Kľačianskou Magurou a späť Občerstvenie: Chata pod Kľačianskou Magurou Web: http://www.klacianskamagura.sk