Lanovka na Chopok

Nízke Tatry

Krásy Nízkych Tatier sú na dosah! Koľko stojí lanovka na Chopok? Pozrite si cenník lístkov a skipasov v článku.

Chopok (2024 m n.n.m.) patrí medzi skvosty slovenskej prírody a najkrajšie slovenské vrchy. Turisti ho radi navštevujú počas celého roka, nielen v zime. Doprajte si dychberúce výhľady v Nízkych Tatrách, ktoré určite stoja za to. Zo svahov Chopku je možné vidieť ako na dlani prekrásne okolie Tatier a aj ďaleké končiare iných pohorí.

Podniknite výlety na Ďumbier, alebo na Štefánikovu chatu. Výhľad je za dobrého počasia famózny, dovidíme na: Vysoké Tatry, Chočské vrchy a aj Stolické vrchy. Ak sa vám nechce na Chopok pešou turistikou, skúste lanovku. V zime sú tu vynikajúce lyžiarske podmienky na obidvoch svahoch, z južnej a severnej strany.

Lanovka na Chopok
Lanovka na Chopok – foto: Jasná

Koľko stojí lanovka na Chopok?

Odporúčame lístky kúpiť dopredu online, čo je samozrejme najlacnejší variant. Ďalej je možné kúpiť lístok na mieste kartou, alebo v hotovosti. Zopár eur ušetria študenti a senori. Ceny sa môžu meniť podľa dňa v týždni, sviatkov a rôznych podujatí. Existujú viaceré druhy lístkov, ktoré sa upravujú podľa sezóny. V ponuke sú aj Šikovné sezónky.

Koľko stojí lanovka na Chopok? Podrobný cenník pre túto sezónu, aktuálnu ponuku skipasov Jasná a Šikovných sezóniek si môžete pozrieť priamo tu.

Lanovky na Chopok – mapa sever juh

Lanovky Jasná
Lanovky Jasná – zdroj: Jasná

Zo stanice Biela Púť (sever) premávajú až tri lanovky, odkiaľ si naplno vychutnáte nádherné pohľady na Liptov. A nielen to! Návštevníkov z horehronskej strany na Chopok vyvezú dve nové kabínkové lanovky, zo stanice Krupová (juh). Počas sezóny v priebehu júla a augusta majú turisti možnosť dopraviť sa na Chopok aj z miesta Záhradky, kde môžu nastúpiť na lanovku. Zo Záhradiek vystúpame lanovkou priamo až na Priehybu a odtiaľ na vrcholovú stanicu, s prestupom na Kosodrevine.

Občerstvenie a ubytovanie v okolí

Hotel a reštaurácia Rotunda priamo na hornej stanici lanovky, alebo ubytovanie a občerstvenie na Kamennej chate, kúsok pod Chopkom. Na trase červenej značky sa nachádza Štefánikova chata pod Ďumbierom.

História lanovky na Chopok

Na Liptove sa lyžuje už od začiatku 20. storočia. Liptovskí lesníci objavovali čoraz väčšie zaľúbenie v lyžovaní, a to najmä na svahoch Chopku. Koncom 50. rokov sa konečne spojili obe strany lanovkou. Na vrchole neskôr vznikla prvá reštaurácia so skvostným interiérom. Dnes je to vychytené lyžiarske stredisko a výborná lokalita na turistiku. Športoví priaznivci sú z Chopku nadšení. A nielen oni. Užite si ho aj vy.

foto a zdroj: Jasná, mgphotography.uk

Lokalita: Nízke Tatry Náročnosť: ľahká Prístupový
bod:
Jasná, Srdiečko