Chopok

Nízke Tatry

Chopok (2024 m n.m) patrí medzi najobľúbenejšie a najnavštevovanejšie vrcholy tohto pohoria. Lanovka na Chopok premáva celoročne z Jasnej a z lokality Srdiečko. Podniknite výstup na Ďumbier, Dereše, alebo na Štefánikovu chatu. Navštívte druhý najvyšší vrchol Nízkych Tatier. V článku nájdete aj live webkamery a aktuálne počasie z lokality Jasná, Lúčky, Záhradky, Biela Púť, Kosodrevina.

Výhľady sú z Chopku za dobrého počasia skvelé! Jedinečný je na Vysoké Tatry, ale aj na Chočské vrchy, Veporské a Stolické vrchy. Občas môžeme dovidieť až na Oravské Beskydy a Babiu horu, Krivánsku Fatru, Vtáčnik.

Chopok

Turistika na Chopok z Jasnej, Trangošky a Štefáničky

V Demänovskej doline začína túra nad Vrbickým plesom, pri Mikulášskej chate. Pôjdete po trase Jasná, Biela púť – Pod Orlou skalou – Luková, lanovka – Chopok (čas chôdze hore do 3 hod., prevýšenie 908 m) – modrá značka

Z južnej strany odporúčame začať túru pri Trangoške, pokračovať cez Srdiečko, Kosodrevinu. Pôjdete po trase Trangoška – Srdiečko – Kosodrevina – Odbočka na Chopok – Chopok (čas chôdze do 3 hod., prevýšenie 857 m) – žltá značka

Zo Štefánikovej chaty prídeme po trase Chata M.R. Štefánika – Krúpove sedlo – Demänovské sedlo – Chopok (čas výstupu do 2 hod., prevýšenie 516 m) – červená značka

Lanovka na Chopok

Lanovka na Chopok je v prevádzke celoročne z Demänovskej a Bystrej doliny. Pozrite si ako premáva práve dnes. Cenník, zľavy, sezónne lístky a skipassy kúpite TU.

Lanovka na Chopok
Lanovka na Chopok

Webkamera priamo z Chopka

Aktuálne poveternostné podmienky a počasie sledujte live cez webkameru TU.

Občerstvenie a ubytovanie v okolí

Hotel a reštaurácia Rotunda, alebo občerstvenie na zrekonštruovanej Kamennej chate. Na trase červenej značky sa nachádza Štefánikova chata pod Ďumbierom.

Chopok

Parkovanie a verejná doprava

Na severnej strane v Demänovskej doline verejné parkovisko Jasná – Biela Púť.  Na južnej strane na záchytných parkoviskách P2, alebo P3 v lokalite Trangoška a Srdiečko. Autobusom z Liptovského Mikuláša, vystúpite na konečnej zastávke Demänovská dolina, Jasná. Autobusom z Brezna do zastávky Srdiečko, alebo Trangoška.

Kam v okolí?

V Demänovskej doline môžete tiež navštíviť Vrbické pleso, Rozhľadňu a symbolický cintorín, alebo Krakovu Hoľu. Z Chopku podniknite túru na Ďumbier, Dereše, alebo na Štefánikovu chatu

Údaje o trase, dĺžke a prevýšení sú len informatívne. Namerali sme ich na trase Demänovská dolina, Biela Púť – Pod Orlou skalou – Luková – Chopok a späť.

Dĺžka:14 km Čas:6 hod Stúpanie:955 m Klesanie:955 m Lokalita: Nízke Tatry Náročnosť: stredná Prístupový
bod:
Demänovská dolina - Biela Púť, Trangoška
Turistická
značka:
modrá
Trasa: Demänovská dolina, Biela Púť - Pod Orlou skalou - Luková - Chopok a späť Občerstvenie:

Kamenná chata Reštaurácia Rotunda

Krakova hoľa
Nízke Tatry Krakova hoľa
Cyklodreziny Horehronie
Horehronie Cyklodreziny Horehronie
Slovenský orloj - Stará Bystrica
Kysuce Slovenský orloj – Stará Bystrica