Snowparadise Veľká Rača

Kysuce

Lyžiarske stredisko Snowparadise Veľká Rača sa nachádza na Kysuciach, neďaleko Oščadnice a Krásna nad Kysucou, v Kysuckých Beskydách.

Ponúka lyžiarsku školu a škôlku, dennú a večernú lyžovačku, skiservis, požičovňu lyží a športový obchod. K dispozícii je takmer 14 km pravidelne upravovaných zjazdoviek, napríklad v lokalite Dedovka, Laliky, alebo Marguška.

Snowparadise Veľká Rača Oščadnica

Cenník skipassov na túto sezónu

Super sezónka plus, s večerným lyžovaním, aj pre deti a juniorov. Alebo sezónny skipass Večerko, či Rodinná sezónka. Nakúpite pohodlne aj cez e-shop strediska.

Využite zľavu na skipas do 10.3.2024 priamo tu.

Stredisko je v prevádzke celoročne

Viacerí možno netušia, že Veľká Rača ponúka množstvo atrakcií pre všetky vekové kategórie aj počas letnej sezóny. Do letného zábavno-adrenalínového centra vo vrcholovej stanici Dedovka vyvezie 4-sedačková lanovka, z ktorej sa Vám naskytnú nádherné výhľady na okolitý kraj. Cez leto premáva denne a je možné na nej odviesť psíka, alebo bicykel.

Snowparadise Veľká Rača Oščadnica
foto: Snowparadise Veľká Rača Oščadnica

Najdlhšia bobová dráha na Slovensku

V Dedovke na Vás čaká najdlhšia bobová dráha na Slovensku s dĺžkou 1800 metrov, na ktorej si môžete užiť jedinečnú jazdu v nádhernej kysuckej prírode. Adrenalinový nadšenci na nej môžu dosiahnuť rýchlosť až 40 km/h. Späť na vrchol Dedovky sa vďaka konštrukčnému riešeniu bobovej dráhy dostanete stále v boboch, a to 500 metrov dlhým vlekom.

Snowparadise Veľká Rača Oščadnica
foto: Snowparadise Veľká Rača Oščadnica

Trampolíny, detský lanový park

Okrem bobovej dráhy na Vás čaká množstvo ďalších atrakcií ako napríklad X-JUMP trampolína, detský lanový park, detské trampolíny, či historický kolotoč. Vyskúšať si môžete aj zjazd na horských Monster kolobežkách, alebo zjazd na horských bicykloch v Bike parku. Počas letných prázdnin je pre návštevníkov pripravený sprievodný program.

Rozhľadňa na Dedovke

V roku 2019 bola v stredisku postavená 16 metrov vysoká vyhliadková veža, ktorá ponúka nádherné výhľady na okolité doliny a kopce Kysuckých Beskýd. V spodnej časti rozhľadne je umiestnená galéria s plastikami so symbolikou histórie Kysúc.

Rozhľadňa Dedovka
Rozhľadňa Dedovka

Live kamery zo strediska

Aktuálne podmienky v stredisku a predpoveď počasia sledujte live cez webkamery.

Parkovanie a verejná doprava

Záchytné parkovisko pod Dedovkou a v lokalite Laliky, neďaleko dolnej stanice lanovky. Počas zimnej sezóny premáva z Čadce skibus, pozrite sa na cestovný poriadok.

Kam v okolí?

Text: Jaroslav Pitoňák, Lukáš Holzer, foto: Snowparadise Veľká Rača


Lokalita Kysuce
Prístupový bod Oščadnica