Detský vodný svet Krásno nad Kysucou

Kysuce

Detský vodný svet v meste Krásno nad Kysucou pozostáva z detského bazéna s vodnými atrakciami a detského ihriska s petangovou dráhou, pingpongovým stolom a rôznymi hernými prvkami. Detský bazén s teplou 30°C vodou, má rozlohu 121 m² a maximálnu hĺbku 40 cm.

Do detského bazéna sa vchádza cez brodisko so sprchou v tvare tučniaka. V bazéne sa nachádza množstvo vodných atrakcií pre deti, napríklad hojdačky v tvare zvieratiek s vodotryskom, vodné delá, šmykľavka v tvare žaby a vodné brány s tryskami. Pre návštevníkov sú k dispozícii lehátka, slnečníky, prezliekareň, pitná fontánka a WC.

Detský vodný svet je určený pre deti do 8 rokov v sprievode dospelej osoby. Deti do 3 rokov môžu vstupovať do bazéna len s kúpacími plienkami.

Detský vodný svet Krásno nad Kysucou

Detský vodný svet Krásno nad Kysucou

Otváracie hodiny a vstupné

Detský vodný svet je otvorený denne počas letných mesiacov od 10:00 do 18:00 hod. Vstup v sezóne 2023 je pre návštevníkov je zdarma.

Prevádzkový poriadok Detského vodného sveta a detského ihriska, ako aj kontakt na prevádzkovateľa a bližšie informácie nájdete na webstránke mesta Krásno nad Kysucou

Ako sa sem dostať?

Detský vodný svet sa nachádza v Krásne nad Kysucou v regióne Kysuce. Vodný svet je vzdialený približne 6 km od mesta Čadca a 27 km od mesta Žilina. Areál sa nachádza priamo tu, vedľa cyklotrasy na ľavom brehu rieky Kysuca, pri futbalovom ihrisku s umelou trávou.

Detský vodný svet Krásno nad Kysucou
Detský vodný svet Krásno nad Kysucou

Parkovanie a verejná doprava

Zaparkovať môžete na verejnom parkovisku pri Kultúrnom dome v Krásne nad Kysucou (počas pracovných dní platené, 0,30€/hodina). Na parkovisku sa nachádza aj nabíjacia stanica ejoin pre 2 elektromobily. Z parkoviska sa k bazénu dostanete po cyklotrase vedúcej popri rieke Kysuca (smerom po prúde rieky), cca 100 metrov.

Najbližšia autobusová zastávka je Krásno nad Kysucou, Mestský úrad. Železničná stanica Krásno nad Kysucou, je od Detského vodného sveta vzdialená cca 2 km. Na stanici sa nachádza stanovisko zdieľaných bicyklov, ktoré môžete po stiahnutí aplikácie Antik Smartway použiť na prepravu po cyklotrase k Detskému vodnému svetu.

Detský vodný svet Krásno nad Kysucou
Detský vodný svet Krásno nad Kysucou

Kam v okolí?

Audio sprievodca

Autor textu a fotografie: Jaroslav Pitoňák


Lokalita Kysuce