Čarovná lúka Oščadnica

Kysuce

Čarovná lúka plná farieb nádherných kvetov a vôni bylín sa nachádza na začiatku kysuckej obce Oščadnica. Táto oáza vône, pokoja a harmónie sa rozprestiera na ploche 8000 metrov štvorcových, ktorá je rozdelená na viacero rôznofarebných sektorov.

Čarovná lúka Oščadnica
Čarovná lúka Oščadnica

Aké kvety tu môžeme ovoniať?

Kvetinové koberce červeného maku, fialovej levandule, pestrofarebných medonosných kvetov, či voňavých byliniek, sú nielen pastvou pre oči, ale aj pohladením pre dušu. Po čarovnej lúke sú rozmiestnené rôzne originálne rekvizity k foteniu, ako romantické lavičky, retro bicykle, voz, fúrik a hojdačka. Na pamiatku si tak v tomto čarokrásnom prostredí môžete urobiť štýlové fotografie.

Čarovná lúka – otváracie hodiny a vstupné

Čarovná lúka v Oščadnici býva otvorená v piatky v čase od 15:00 do 17:00 a cez víkendy a sviatky v čase od 9:00 do 17:00. Otváracia doba sa v jednotlivých mesiacoch môže meniť, odporúčame preto sledovať facebookovú stránku prevádzkovateľa.

V prípade nepriaznivého počasia bude areál zatvorený aj počas oznámených časov vstupu pre verejnosť. Vstupné je dobrovoľné.

Ako sa sem dostať?

Čarovná lúka sa nachádza na severe Slovenska, v regióne Kysuce, v obci Oščadnica, ktorá je vzdialená cca 2 km od mesta Krásno nad Kysucou, 27 km od mesta Žilina. Lúka sa nachádza presne tu, na začiatku obce. Navedú Vás k nej turistické smerovníky.

Parkovanie a verejná doprava

Zaparkovať môžete bezplatne na zadnom parkovisku záhradníctva, ktorí sa o tento areál v spolupráci s dobrovoľníkmi stará. Lúka je od parkoviska vzdialená cca 450 metrov, 7 minút chôdze.

Najbližšia autobusová zastávka Oščadnica – spoločenský Dom sa nachádza 300 m od lúky, železničná zastávka Oščadnica je vzdialená od areálu cca 1,5 km.

Kam v okolí?

Audio sprievodca

foto a text: Jaroslav Pitoňák


Lokalita Kysuce
Náročnosť ľahká
Prístupový bod Oščadnica