Vodopád Skok

Vysoké Tatry

Túra na Vodopád Skok, cez Štrbské pleso je jednoduchá a odporúčame ju prejsť aj s deťmi. Chodník je prístupný celoročne, aj v zime. Vodopád Skok je jeden z najkrajších a najdostupnejších vodopádov vo Vysokých Tatrách, dosahuje výšku až 25 metrov.

Nachádza sa vo výške 1789 m n.m. v Mlynickej doline a vedie k nemu turistický chodník od Štrbského plesa. Pôsobí ako najvyšší vodopád vo Vysokých Tatrách, v tomto rebríčku mu patrí až 4. miesto. Najmohutnejší je v jarných mesiacoch, keď sa topí sneh, alebo po výdatných zrážkach. V zime sa z neho vytvorí úchvatný ľadopád, ktorý určite musíte vidieť.

Vodopád Skok

Túra Štrbské pleso – Vodopád Skok

Začíname pri železničnej stanici Štrbské pleso, alebo v areáli FIS (pod skokanskými mostíkmi), pri lanovke na Chatu pod Soliskom. Chodník vedie po žltej turistickej značke, väčšinou lesom a vo vyšších polohách kosodrevinou. Stúpanie nie je náročné.

Celkovo je úsek veľmi dobre značený, miestami je chodník poriadne kamenistý. Trasa prechádza pokojnou a tichou Mlynickou dolinou.

Vyrážame na Štrbskom plese, TEŽ a pokračujeme cez Rázcestie pred Heliosom – Mlynickú dolinu – Vodopád Skok (čas výstupu do 1:45 hod., prevýšenie 410 m) – žltá značka od Rázcestia pri Heliose

Vodopád Skok

Uzávera trasy od Vodopádu Skok

V termíne od 1.11. do 31.5. je uzavretý chodník nad vodopádom, ktorý pokračuje ďalej Mlynickou dolinou na Bystrú lávku. Túra zo Štrbského plesa na Vodopád Skok je schodná celoročne.

Parkovanie a verejná doprava

Platené parkovisko pred železničnou a autobusovou stanicou na Štrbskom plese, alebo parkovisko pred Hotelom Fis. Parkovacie miesta na Štrbskom plese sú spoplatnené. Najbližšia železničná a autobusová stanica Štrbské pleso.

Kam v okolí?

Vodopád Skok nemusí byť konečný cieľ našej cesty. Navrhujeme pokračovať ďalej Mlynickou dolinou, cez Bystrú lávku a vrátiť sa Furkotskou dolinou, okolo Chaty pod Soliskom a vrátiť sa späť na Štrbské pleso. Kam na túru vo Vysokých Tatrách? Pozrite si náš výber turistických trás.

Ubytovanie so zľavou vo Vysokých Tatrách

Údaje o čase dĺžke a prevýšení sú len informatívne. Namerali sme ich na trase Štrbské pleso, TEŽ – Rázcestie pred Heliosom – Vodopád Skok.


Dĺžka:
5 km
Čas:
1:45 hod
Stúpanie:
410 m
Klesanie:
410 m
Lokalita Vysoké Tatry
Náročnosť ľahká
Prístupový bod Štrbské Pleso
Turistická značka žltá
Trasa Štrbské pleso, TEŽ - Rázcestie pred Heliosom - Mlynická dolina - Vodopád Skok
Občerstvenie Koliba Patria