Vodopád Skok

Vysoké Tatry

Túra na Vodopád Skok cez Štrbské pleso je jednoduchá a odporúčame ju prejsť aj s deťmi. Chodník je prístupný celoročne, aj v zime. Vodopád Skok je jeden z najkrajších a najdostupnejších vodopádov vo Vysokých Tatrách, dosahuje výšku až 25 metrov. Nachádza sa vo výške 1789 m n.m. v Mlynickej doline a vedie k nemu turistický chodník cez Štrbské pleso. Pôsobí ako najvyšší vodopád vo Vysokých Tatrách, v tomto rebríčku mu patrí až 4. miesto.

Najmohutnejší je v jarných mesiacoch v čase, keď sa topí sneh, alebo po výdatných zrážkach. Dostupný je aj v zime, kedy sa z neho vytvorí úchvatný ľadopád, ktorý musíte vidieť.

Vodopád Skok

Túra Štrbské pleso – Vodopád Skok

Začína pri železničnej stanici Štrbské pleso, alebo v areáli FIS pod skokanskými mostíkmi, pri lanovke na Chatu pod Soliskom. Chodník vedie po žltej turistickej značke väčšinou lesom a vo vyšších polohách kosodrevinou. Stúpanie nie je náročné.

Celkovo je trasa veľmi dobre značená, miestami rátajte s väčšími kameňmi. Chodník prechádza pokojnou a tichou Mlynickou dolinou.

Pôjdete po trase Štrbské pleso, TEŽ – Rázcestie pred Heliosom – Mlynická dolina – Vodopád Skok (čas hore do 1:45 hod., prevýšenie 410 m) – žltá značka od Rázcestia pri Heliose

Vodopád Skok

Uzávera trasy od Vodopádu Skok

V termíne od 1.11. do 15.6. je uzavretý chodník nad vodopádom, ktorý pokračuje ďalej Mlynickou dolinou na Bystrú lávku. Túra zo Štrbského plesa na Vodopád Skok je schodná celoročne.

Parkovanie a verejná doprava

Platené parkovisko pred železničnou a autobusovou stanicou na Štrbskom plese, alebo parkovisko pred Hotelom Fis. Parkovacie miesta na Štrbskom plese sú spoplatnené. Najbližšia železničná a autobusová stanica Štrbské pleso.

Kam v okolí?

Skúseným turistom navrhujeme pokračovať ďalej po žltej značke, kde si môžete naplánovať okružnú trasu cez Bystrú lávku a vrátiť sa Furkotskou dolinou cez Chatu pod Soliskom naspäť na Štrbské pleso.

Údaje o čase dĺžke a prevýšení sú len informatívne. Namerali sme ich na trase Štrbské pleso, TEŽ – Rázcestie pred Heliosom – Vodopád Skok a späť

Dĺžka:10 km Čas:4 hod Stúpanie:410 m Klesanie:410 m Lokalita: Vysoké Tatry Náročnosť: ľahká Prístupový
bod:
Štrbské Pleso
Turistická
značka:
žltá
Trasa: Štrbské pleso, TEŽ - Rázcestie pred Heliosom - Mlynická dolina - Vodopád Skok a späť Občerstvenie: Koliba Patria