Predné Solisko

Vysoké Tatry

Predné Solisko (2117 m n.m.) je jeden z najľahšie dostupných štítov vo Vysokých Tatrách, ktorý sa nachádza priamo nad Štrbským plesom.

V blízkosti pod vrcholom sa nachádza aj celoročne otvorená Chata pod Soliskom, ktorá ponúka možnosti občerstvenia a ubytovania.

Nad letnou turistickou cestou, ktorá vedie okolo Štrbského plesa, postavili prvý lyžiarsky vlek na Slovensku.

Z vrcholu Predného Soliska môžeme za priaznivého počasia vidieť okolie Štrbského Plesa, Mlynickú dolinu, vodopád Skok, štíty Satan (2432 m n.m.), Kriváň (2494 m n.m.), Končistú (2538 m n.m.), alebo Patriu (2203 m n.m.).

Lanovka na Solisko:

Fyzicky nenáročná je lanovka. K Chate pod Soliskom sa môžete vyviezť sedačkovou lanovkou zo Štrbského Plesa (stanica lanovky sa nachádza pod skokanskými mostíkmi, pred Hotelom FIS).

Trasa:

Zo Štrbského plesa až na vrchol vedie nenáročný turistický chodník. Túra, ktorú zvládnu aj deti. Trasa: Liečebný dom Solisko (Štrbské plseo) – Chata pod Soliskom – Predné Solisko (čas výstupu do 2:00 hod., prevýšenie 738 m) – najprv modrá a potom červená značka

Popis trasy:

Turistický chodník obchádza okolo Štrbského plesa. Pozvoľne stúpa od zjazdovky a náročnejšie stúpanie začína až od Chaty pod Soliskom po červenej značke na vrchol Predného Soliska.

Uzávera:

Trasa zo Štrbského plesa na Chatu pod Soliskom a na Predné Solisko je otvorená celoročne.

Parkovanie?

Záchytné platené parkovisko na Štrbskom plese.

Verejná doprava:

Autobusová a železničná stanica na Štrbskom plese.

Údaje o čase, dĺžke a prevýšení sú len informatívne. Namerali sme ich na trase zo Štrbského Plesa, cez Chatu pod Soliskom na Predné Solisko a späť.

Kam v okolí?

Prejdite sa nenáročným chodníkom na Jamské pleso, Okolo Štrbského Plesa, alebo spoznajte najnavštevovanejší Vodopád Skok v tatrách.

Zľavy na pobyty na Slovensku


Dĺžka:9 km Čas:4 hod Stúpanie:738 m Klesanie:738 m Lokalita: Vysoké Tatry Náročnosť: stredná Prístupový
bod:
Štrbské Pleso
Turistická
značka:
červená, modrá
Trasa: Štrbské pleso, liečebný dom Solisko - Chata pod Soliskom - Predné Solisko Občerstvenie: Chata pod Soliskom