Bystrá lávka

Vysoké Tatry

Turistika cez Bystrú lávku, alebo tiež okruh cez Mlynickú a Furkotskú dolinu, môžeme zaradiť medzi najkrajšie trasy vo Vysokých Tatrách.

Prechod cez Bystrú lávku (2300 m .n.m.) Vám zaručene ponúkne tie najkrajšie výhľady na tatranské plesá.

Ako sa sem dostať?

Pôjdeme po trase Štrbské pleso, pred Heliosom – Vodopád Skok – Bystrá lávka – Škutnastá poľana – Chata pod Soliskom – Štrbské pleso (čas okružnej trasy do 7 hod., prevýšenie 1049 m) – žltá značka

Chodník na Bystrú lávku je uzavretý od 1.11. do 15.6. v čase zimnej úzavery Vysokých Tatier.

Popis trasy:

Odporúčame zvoliť výstup od Štrbského plesa. Túru začneme na rázcestí pri Heliose (bývalý liečebný dom) a vydáme sa po žltej turistickej značke  na vodopád Skok.

Od vodopádu Skok budeme prechádzať okolo Plesa nad Skokom, ďalej to budú Vyšné a Nižné Kozie plesá, Capie pleso a Okrúhle pleso.

Najnáročnejšie úseky trasy sú zaistené reťazami a to výstup od vodopádu Skok a ďalej samotný výstup a zostup Bystrej lávky.

Môžu byť v čase snehovej pokrývky veľmi nebezpečné a v takomto prípade je potrebné mať pri sebe všetko potrebné zimné vybavenie (mačky, palice, cepín).

Po prekonaní hrebeňa zostupujeme Furkotskou dolinou a míňame Vyšné a Nižné Wahlenbergovo pleso a schádzame nad Furkotské pleso.

Ďalej na rázcestí pokračujeme po modrej značke na Chatu pod Soliskom, ktorá ponúka celoročne občerstvenie.

Zostup môžeme zvoliť peši po modrej značke, alebo prostredníctvom lanovky až na Štrbské pleso, kde naša túra končí.

Kde parkovať?

Na platenom záchytnom parkovisku pred železničnou a autobusovou stanicou na Štrbskom plese.

Verejná doprava:

Železničná a autobusová stanica Štrbské pleso.

Kam v okolí?

Štrbské pleso a okolie je východzím bodom turistických trás na Popradské pleso, Kriváň, Jamské pleso, alebo na vodopád Skok. Turisticky, alebo lanovkou môžete vyjsť na Predné Solisko a na Chatu pod Predným soliskom.

Údaje o čase dĺžke a prevýšení  sú len informatívne. Namerali sme ich na trase Štrbské pleso, rázcestie pred Heliosom – Vodopád Skok – Bystrá lávka – Škutnastá poľana – Chata pod SoliskomŠtrbské pleso.


Dĺžka:16 km Čas:7 hod Stúpanie:1049 m Klesanie:1049 m Lokalita:Vysoké Tatry Náročnosť:ťažká Prístupový
bod:
Štrbské pleso
Turistická
značka:
žltá
Trasa:Štrbské pleso, pred Heliosom - Vodopád Skok - Bystrá lávka - Škutnastá poľana - Chata pod Soliskom - Štrbské pleso Občerstvenie:

Chata pod Soliskom

Donovaly

Nová hoľa – Donovaly

Horehronie
5 km3 hodľahká náročnosťHrad Blatnica

Veľká Fatra
7 km3 hodľahká náročnosťVeľké Biele pleso

Vysoké Tatry
20 km7 hodstredná náročnosť