Bystrá lávka

Vysoké Tatry

Bystrá lávka je rozhodne jedna z najkrajších trás vo Vysokých Tatrách. Túra prechádza zo Štrbského plesa, cez Vodopád Skok a občerstvenie si môžete dopriať na Chate pod Soliskom.

Trasa cez Bystrú lávku (2300 m n.m.), alebo tiež okruh cez Mlynickú a Furkotskú dolinu vám zaručene ponúkne tie najkrajšie výhľady na mnohé tatranské plesá.

Bystrá lávka – Výstup Mlynickou dolinou

Túra cez Bystrú lávku zo Štrbského plesa

Pôjdeme po trase Štrbské pleso, pred Heliosom – Vodopád Skok – Bystrá lávka – Škutnastá poľana – Chata pod Soliskom – Štrbské pleso (čas okružnej trasy do 7 hod., prevýšenie 1049 m) – žltá značka

Chodník na Bystrú lávku je uzavretý od 1.11. do 15.6. počas zimnej uzávery Vysokých Tatier.

Bystrá lávka cez Vodopád Skok a trasa na Chatu pod Soliskom

Odporúčame zvoliť výstup od Štrbského plesa. Túru začneme na rázcestí pri Heliose (bývalý liečebný dom) a vydáme sa po žltej turistickej značke  na vodopád Skok. Od vodopádu Skok budeme prechádzať okolo Plesa nad Skokom, ďalej to budú Vyšné a Nižné Kozie plesá, Capie pleso a Okrúhle pleso.

Najnáročnejšie úseky trasy sú zaistené reťazami a to výstup od vodopádu Skok a ďalej samotný výstup a zostup Bystrej lávky. Môžu byť v čase snehovej pokrývky veľmi nebezpečné a v takomto prípade je potrebné mať pri sebe všetko potrebné zimné vybavenie (mačky, palice, cepín).

Po prekonaní hrebeňa zostupujeme Furkotskou dolinou a míňame Vyšné a Nižné Wahlenbergovo pleso a schádzame nad Furkotské pleso. Ďalej na rázcestí pokračujeme po modrej značke na Chatu pod Soliskom, ktorá ponúka celoročne občerstvenie.

Zostup môžeme zvoliť peši po modrej značke, alebo prostredníctvom lanovky až na Štrbské pleso, kde naša túra končí.

Parkovanie a verejná doprava

Na platenom záchytnom parkovisku pred železničnou a autobusovou stanicou na Štrbskom plese. Na platenom parkovisku pred Hotelom FIS. Najbližšia železničná a autobusová stanica Štrbské pleso.

Kam v okolí?

Štrbské pleso a okolie je východzím bodom turistických trás na Popradské pleso, Kriváň, Jamské pleso, alebo na vodopád Skok. Turisticky, alebo lanovkou môžete vyjsť na Predné Solisko a na Chatu pod Predným soliskom.

Podcast Bystrá lávka

Údaje o čase dĺžke a prevýšení  sú len informatívne. Namerali sme ich na trase Štrbské pleso, rázcestie pred Heliosom – Vodopád Skok – Bystrá lávka – Škutnastá poľana – Chata pod Soliskom – Štrbské pleso.

Zľavy na pobyty na Slovensku

Dĺžka:16 km Čas:7 hod Stúpanie:1049 m Klesanie:1049 m Lokalita: Vysoké Tatry Náročnosť: ťažká Prístupový
bod:
Štrbské pleso
Turistická
značka:
žltá
Trasa: Štrbské pleso, pred Heliosom - Vodopád Skok - Bystrá lávka - Škutnastá poľana - Chata pod Soliskom - Štrbské pleso Občerstvenie: Chata pod Soliskom