Bystrá lávka

Vysoké Tatry

Bystrá lávka je rozhodne jedna z najkrajších trás vo Vysokých Tatrách. Túra prechádza zo Štrbského plesa, cez Vodopád Skok a občerstvenie si môžeme dopriať na Chate pod Soliskom.

Trasa cez Bystrú lávku (2300 m n. m.), alebo tiež okruh cez Mlynickú a Furkotskú dolinu vám zaručene ponúkne tie najkrajšie výhľady na mnohé tatranské plesá.

Bystrá lávka – Výstup Mlynickou dolinou

Túra cez Bystrú lávku zo Štrbského plesa

Pôjdeme po trase Štrbské pleso, pred Heliosom – Vodopád Skok – Bystrá lávka – Škutnastá poľana – Chata pod Soliskom – Štrbské pleso (čas okružnej trasy do 7 hod., prevýšenie 1049 m) – žltá značka

Chodník na Bystrú lávku je uzavretý od 1.11. do 15.6. počas zimnej uzávery Vysokých Tatier.

Bystrá lávka cez Vodopád Skok a trasa na Chatu pod Soliskom

Odporúčame zvoliť výstup od Štrbského plesa cez Vodopád Skok. Túru začneme na rázcestí pri Heliose (bývalý liečebný dom) a vydáme sa po žltej turistickej značke. Od vodopádu Skok budeme prechádzať okolo Plesa nad Skokom, ďalej to budú Vyšné a Nižné Kozie plesá, Capie pleso a Okrúhle pleso.

Najnáročnejšie úseky trasy sú zaistené reťazami a to výstup od vodopádu Skok a ďalej samotný výstup a zostup Bystrej lávky. Môžu byť v čase snehovej pokrývky nebezpečné a v takomto prípade je potrebné mať pri sebe všetko zimné vybavenie (mačky, palice, cepín).

Po prekonaní hrebeňa zostupujeme Furkotskou dolinou a míňame Vyšné a Nižné Wahlenbergovo pleso a schádzame nad Furkotské pleso. Ďalej na rázcestí Škutnastá poľana pokračujeme po modrej značke na Chatu pod Soliskom, ktorá ponúka celoročne ubytovanie a občerstvenie.

Zostup môžeme zvoliť peši po modrej značke, alebo prostredníctvom lanovky zo Soliska na Štrbské pleso, kde naša túra končí.

Parkovanie a verejná doprava

Na platenom záchytnom parkovisku pred železničnou a autobusovou stanicou na Štrbskom plese. Na platenom parkovisku pred Hotelom FIS. Najbližšia železničná a autobusová stanica Štrbské pleso.

Kam v okolí?

Štrbské pleso a okolie je východzím bodom turistických trás na Popradské pleso, Kriváň, Jamské pleso, alebo na vodopád Skok. Turisticky, alebo lanovkou môžete vyjsť na Predné Solisko a na Chatu pod Predným soliskom.

Podcast Bystrá lávka

Údaje o čase dĺžke a prevýšení  sú len informatívne. Namerali sme ich na trase Štrbské pleso, rázcestie pred Heliosom – Vodopád Skok – Bystrá lávka – Škutnastá poľana – Chata pod Soliskom – Štrbské pleso.

Dĺžka:16 km Čas:7 hod Stúpanie:1049 m Klesanie:1049 m Lokalita: Vysoké Tatry Náročnosť: ťažká Prístupový
bod:
Štrbské pleso
Turistická
značka:
žltá
Trasa: Štrbské pleso, pred Heliosom - Vodopád Skok - Bystrá lávka - Škutnastá poľana - Chata pod Soliskom - Štrbské pleso Občerstvenie: Chata pod Soliskom